Nedělní dopolední utkání divákům nabídlo dva rozdílné poločasy. V tom prvním za mnohem delší konec tahali hosté, když vycházeli ze zabezpečené obrany a hráče holické rezervy v podstatě k ničemu nepustili.

Ve druhém naopak hráli prim domácí posíleni o kvarteto fotbalistů holického áčka (Mucha, Šimko, Filipský a Svorada).

V 10. minutě sestřelil před vlastní šestnáctkou domácí gólman unikajícího Salamona, který dostal parádní míč za obranu, jenže faulující domácí hráč místo červené karty uviděl od hlavního arbitra pouze žlutou.

Z následného trestného kopu orazítkoval Hlaváč levou spojnici břevna a tyče. Později šel sám z rychlého brejku na domácího gólmana opět Salamon, ale Mucha skvělým zákrokem jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou Hlaváče.

Po půlhodině hry poprvé vážněji zahrozili domácí střelou z velkého úhlu. Záhy dostal Svorada balon za obranu, ale zamířil přímo do připraveného Morávka. Ve 32. minutě šel Salamon úplně sám na branku HFK, ale ve finále trestuhodně vystřelil těsně vedle levé tyče.

Ve 47. minutě vyklouzla Svoradova střela zpod těla gólmana Morávka a otřela se o levou tyč. Pak nechali hosté odcentrovat od pravého rohového praporku domácího hráče, směr míče změnil u bližší tyče Svorada a dílo zkázy pro Loštice dokonal rybičkou Šimko - 1:0.

V 60. minutě hrubě chyboval ve vlastním pokutovém území při zpracování míče Zbořil a Filipský přízemní křížnou střelou překonal bezmocného Morávka podruhé. Za dalších deset minut kopali holičtí rohový kop a nikým neatakovaný Vacek uzavřel skóre zápasu na konečných 3:0.