Vše podstatné v utkání se potom odehrálo teprve ve druhé půli, v níž padly všechny tři góly a rozhodčí pak udělil i dvě červené karty.

Během první části stojí za zmínku snad jen šance Trajera z 15. minuty, kdy domácí na poslední chvíli uklidili do bezpečí balon, jenž málem skončil v síti.

Později mohl na druhé straně zahrozit Plhák, jenž bohužel pro Loštice nedosáhl na míč, který poslal do šestnáctky z trestného kopu Mikeš.

Krátce po přestávce se však již měnilo skóre, pro domácí hodně smolným způsobem. Trajer změnil dráhu letu balonu, který následně chtěl Dajčar odkopnout do bezpečí, jenže trefil jen před sebou stojícího Morávka, o něhož se míč odrazil do branky.

Domácí mohli záhy vyrovnat, ale parádní ránu Ďurčeka do šibenice určický gólman téměř zázračně vytáhl na roh.
A pak se potvrdilo okřídlené rčení: nedáš, dostaneš. V 60. minutě Hejný podklouzl ve snaze vypíchnout míč Vaňkovi, který pohodlně skóroval do prázdné brány.

Záhy sice srazil Plháka v pokutovém území Cibulka a Loštice Ďurčekem snížily z penalty, to ale bylo z jejich strany všechno.

„Od tohoto momentu už to nebylo příliš o fotbale a zápas se dohrával v docela nervózní atmosféře,“ prozradil vedoucí týmu Loštic Martin Šilberský.

Jeho slova pak potvrzují i dvě vyloučení, po jednom na každé straně. V 78. minutě putoval po druhé žluté kartě pod sprchy určický Cibulka, za chvíli opustil hřiště i domácí Hejný, jenž vyfasoval červenou za oplácení.

„Klukům určitě dnes nejde upřít snaha, ale protivník byl zkrátka fotbalovější, oproti nám zodpovědněji bránil, neudělal tolik chyb, a proto vyhrál. Zkrátka potrestal dvě naše hrubky a má tři body,“ konstatoval Martin Šilberský.

„Jsme samozřejmě spokojení se ziskem tří bodů, ale po herní stránce to z naší strany už tak dobré nebylo. Chyběl nám pohyb a do poslední chvíle jsme se museli bát o výsledek. Po snížení soupeře na 1:2 jsme zápas víceméně ubojovali,“ přiznal trenér Určic Evžen Kučera.

„Asi jsme tentokrát nebyli lepším celkem, dnes spíše rozhodla herní kvalita a zkušenosti jednotlivců, tyto přednosti byly na naší straně,“ uzavřel hodnocení středečního klání Kučera.

SK Loštice – Sokol Určice 1:2 (0:0)

Branky: 63. Ďurček (p.k.) – 47. Trajer, 60. Vaněk.
Loštice: Z. Morávek – Jan Mikeš (78. Salamon), Hejný, Dajčar, Plhák – Ďurček, Koňarik, Josef Mikeš, Vinkler (61. Jakub Mikeš) – R. Morávek (52. Zbořil), Hlaváč.
Určice: Nejezchleb – Cibulka, Skopalík, Mlčoch, Coufal – Rec, Vodák, Vaněk (90. Plajner), Bokůvka – Trajer (90. Javořík), Kiška.