„Ani jsem neměl chuť vám zvednout telefon,“ pronesl se smutnou nadsázkou v rozhovoru s redaktorem Deníku trenér Oskavy Květoslav Pospíšil. Svou tradiční víkendovou povinnost však nakonec i tentokrát splnil.

„Opravdu jsme hodně smutní. Nic proti Lošticím, ale takové soupeře musíme doma porážet. První půli jsme ještě odehráli dobře, ale po přestávce to bylo z naší strany jedno velké trápení. V zápase jsme dvakrát nezvládli závěr poločasu, nedali jsme vyložené šance,“ vypočítává příčiny ztráty dvou bodů oskavský kouč.

„Kdyby domácí dnes zvítězili, asi by to pro nás bylo dost nespravedlivé. Zápas byl naprosto vyrovnaný a minimálně za příkladnou bojovnost si bod zasloužíme. Pro nás je to cenný úspěch a moc si jej vážíme,“ prozradil vedoucí družstva Loštic Martin Šilberský.

„Tentokrát jsme si dokázali, že jsme schopní být vyrovnaným protivníkem i silným mužstvům,“ řekl dále Šilberský.

Na lavičce hostů pak prožil premiéru v pozici hrajícího trenéra Ferdinand Salamon, který nahradil dosavadního kouče Loštic Vratislava Filipa.

Po zakřiknutém úvodu z obou stran se jako první prosadili domácí, když po centru Kasala hlavou skóroval Šimeček. Oskava tím korunovala svou mírnou převahu, jenže mohla litovat, že pouze jedním zásahem.

Domácí stačili trefit ještě tyč, zahrozili však i hosté, ti naopak dvakrát orazítkovali břevno. Těsně před půlkou ale již z rychlého brejku kontrovali vyrovnáním, když si domácí nepohlídali volného Jana Morávka na první tyči, jenž nasměroval do sítě centr Dajčara.

„Od druhé části se fotbal z našich kopaček vytratil, nehráli jsme dobře a přes urputně bránícího soupeře jsme se dlouho nemohli prosadit. Loštice pak měly i pár brejků z dlouhých nákopů, my si šance téměř nevytvořili,“ popsal dění druhé poloviny zápasu Pospíšil.

I přesto se Oskavě podařilo opět strhnout vedení na svou stranu. V 73. minutě se po rohovém kopu hlavou prosadil Siegl.

„Bohužel místo pojištění náskoku jsme v závěru zbytečně inkasovali. Za stavu 2:1 jsme se dostali do několika brejků, které jsme ale pokaždé špatně vyřešili, zbytečně jsme ztráceli míče, hosté nás začali ohrožovat ze standardek a my najednou byli pod tlakem,“ prozradil Pospíšil.

Závěrečnou aktivitu poté Loštice využily v 91. minutě, kdy se jim podařilo na poslední chvíli zachránit alespoň bod zásluhou Jana Mikeše.

„Na konci jsme vrhli všechny síly do útoku, nic jiného nám nezbývalo a vyšlo to. Výsledek těší o to více, že jsme nastoupili bez řady hráčů základního kádru, které museli nahradit kluci z béčka,“ dodal závěrem Martin Šilberský.

Není bez zajímavosti, že v sestavě Loštic se tak sešly hned dvě bratrské trojice: Zdeněk, Jan a Roman Morávkovi, k tomu klan Mikešů: Jan, Josef a Jakub.

Jiskra Oskava – SK Loštice 2:2 (1:1)

Branky: 28. Šimeček, 73. Siegl – 42. Jan Morávek, 91. Jan Mikeš.
Oskava: Zorek – Dus, Siegl, Vašíček, Plachý – Kasal, Veselský, Dlugoš, Šimeček – Mičunda, Sokol (30. Klos).
Loštice: Z. Morávek – Jan Mikeš, Hejný, Dajčar, Ďurček – Petruška, Hlaváč, Josef Mikeš, Vinkler (77. Jakub Mikeš) – R. Morávek (55. Másilko, 85. Salamon), J. Morávek.