První oficiální trénink hráči absolvovali v úterý 10. ledna v tělocvičně zdejší ZŠ, kde se budou pravidelně setkávat dvakrát týdně a každou sobotu budou absolvovat venkovní tréninkové jednotky v areálu fotbalového hřiště a výběhy v jeho okolí.

Postavení týmu v tabulce i na vlas stejný počet bodového zisku po odehraných 17 zápasech tohoto soutěžního ročníku připomíná jepičí učinkování Loštic v krajském přeboru v předminulém soutěžním ročníku. Po odstoupení úspěšného trenéra Vratislava Filipa, který ukončil činnost z osobních důvodů, se výkonný výbor obrátil opět na Jaroslava Vinklera, kterému se v již zmiňované sezóně skoro podařilo krajský přebor pro Loštice zachránit, když byl náš tým pátým nejúspěšnějším týmem jara.

Jaroslav Vinkler již odkoučoval poslední tři zápasy podzimu, když tým po jeho vedením dvakrát remízoval a vyhrál důležitý zápas na půdě Dolan.

Hráčský kádr pro jaro zůstane zřejmě pohromadě. Pro zatím nejsou hlášeny žádné odchody. Naše mužstvo budeme tradičně stavět na vlastních hráčích. Do přípravy se již zapojil v Losinách těžce zraněný Jan Mikeš a s týmem vyslovil žádost trénovat i dlouholetý loštický hráč Martin Pagáč, který nyní patří Maletínu.

Co říct k cílům na jaro? „Pokud se podaří KP zachránit budeme jen rádi, pokud spadneme zpět do I. A třídy, tak si z toho v Lošticích určitě nebudeme dělat moc těžkou hlavu. Já si myslím, že I. A třída Lošticím sluší nejvíce. Není tak finančně náročná, utkáváme se s týmy z našeho blízkého regionu, kde i na venkovní zápasy za námi jezdí spousta věrných loštických fanoušků, kterým se líbí náš kombinační útočný fotbal a věřím, že je jim úplně jedno, jestli je to o soutěž níž než krajský přebor. Bohužel smutnou pravdou je to, že kvalita první třídy jde rapidně dolů. Příslibem pro jarní odvety je také fakt, že většině soupeřů jsme byli na podzim rovnocennými partnery a většinou rozhodovalo naše neproměňování velkého množství gólových příležitostí, na což se musíme přes zimu zaměřit, abychom se bodově rapidně zlepšili,“ uvedl vedoucí týmu Martin Šilberský.

Program přípravných zápasů

Neděle 19. února Šternberk – Loštice (11.00)
Sobota 25. února Loštice – Bohuňovice (13.00 v Mohelnici)
Sobota 3. března Loštice – Moravská Třebová (11.00 v Mohelnici)
Sobota 10. března Loštice – Štíty (11.00 v Mohelnici)
Sobota 17. března Loštice – Litovel (17.00 v Mohelnici)