Přestože měli domácí fotbalisté míč více času na svých kopačkách, odešli tentokrát poraženi, v domácím prostředí letos vůbec poprvé. Hostům naopak perfektně vyšla zvolená taktika a nebýt dvou neproměněných samostatných úniků kanonýra Jurči, mohlo být vítězství Loučné daleko výraznější. „Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a spoléhali na rychlé brejky, což se nám dařilo. Jen nám chybělo více klidu při zakončení. Zápas jsme brali hodně prestižně, neboť na podzim v domácím střetnutí s Litovlí nás hrubě poškodili rozhodčí. Jsem moc rád, že se nám odveta podařila a ukázali jsme, že máme opravdu kvalitní mužstvo,“ neskrýval nadšení po závěrečném hvizdu trenér Loučné Petr Strnad.

Navzdory prohře Litovel o postup do krajského přeboru téměř jistě nepřijde. Do konce sezony totiž v I. A třídě zbývá dohrát pět kol a například třetí tým Bělkovice ztrácí na lídra už dvanáct bodů.

Litovel – Loučná 0:1 (0:1)

Gól: 15. Svedek.
Loučná: Netopil – M. Křepský, Svedek, Šabršula, D. Křepský, Dirgas (70. Chodura), Míka, Svorník, Hetmánek, Valenta, Jurča (90. Malý).