„Pro nás to dnes bylo ubojované vítězství, jsem rád za tři body, protože doposud jsme takovéto zápasy většinou prohrávali na penalty,“ prozradil úvodem Deníku Jiří Mika, lodivod Velkých Losin.¨

Jeho svěřenci pak měli lepší vstup do zápasu, kdy se i díky chybám chválkovického gólmana dostali do tlaku a vytvořili si několik slibných střeleckých pokusů.

Hned dvakrát se ocitl před bránou soupeře Matěj Šinogl, ale nebyl důrazný při zakončení, později neuspěl s pokusem přelobovat brankáře Hugo Hegner.

Až ve 21. minutě se opřel do míče zhruba ze dvaceti metrů Pavel Dostál a zajistil lázeňskému celku náskok. Jeho trefa se nakonec ukázala jako vítězná.

„Z herního hlediska to však nebylo úplně pohledné utkání, máme plno zraněných, navíc později museli odstoupit ze hry Matěj Šinogl a Petr Navrátil, jejichž herní kvality jsme nedokázali v tomto zápase adekvátně nahradit,“ přidává další postřehy ze sobotního klání Jiří Mika.

„Ale hráli jsme tentokrát chytře z bloku, soupeři jsme toho, až na jeden nebezpečný závar v první půli, moc nedovolili,“ těší losinského trenéra.

Domácí navíc posledních dvacet minut dohrávali pouze v deseti, když chválkovický kapitán Jakub Vališ vyfasoval v krátkém sledu dvě žluté karty a poroučel se tak do sprch.

Lázeňský tým po přestávce měl další šance, kdy mohl pojistit výsledek. Asi největší příležitost druhého dějství poté spálil Pavel Dostál, který orazítkoval břevno.

SK Chválkovice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 0:1 (0:1)

Branka: 21. Dostál. Rozhodčí: Křepský - Perutka, Lizna. ŽK: Vališ – Tejkl, Kováč. ČK: 71. Vališ (Chválkovice). Diváci: 50.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Tejkl, Mičunda – Pecháček, Dostál, Šinogl (56. Kováč), Hegner – Navrátil (65. Trunkát), Žídek. Trenér: Jiří Mika.