A i když šlo jen o přípravu, hlavně domácí tým vzal souboj jako derby. Hezky ostře a ve vysokém tempu.

Přitom se zápas málem neodehrál, Šumperk se potýká se sněhovou kalamitou, hřiště pořadatelé zbavili sněhu s vypětím sil a na poslední chvíli. Zelený umělý pažit tak lemovaly až třímetrové sněhové bariéry.

Jedinou branku zařídil Miroslav Knápek, který si naběhl do vápna na přihrávku od rohového praporku Lukáše Pobuckého.

Hosté se radovali z gólu chvíli před přestávkou, ale sudí signalizoval ofsajd, tak neplatila.

Ve vyrovnaném utkání byli domácí v útoku nebezpečnější, Uničov z mála šancí dal jedinou tyčku, to hráči Šumperku několikrát ve druhé půli přečíslili uničovskou zálohu a jen smůla znamenala, že se skóre neměnilo.

„Je to jen příprava, ale nejsem s naším výkonem vůbec spokojený. Šumperk projevil daleko více fotbalového nadšení. Jediné, co mě těší je, že se dodržela tradice a my se Šumperkem v přípravě prohráli. To se nám pak v sezoně vždy daří, dále pak, že se nikdo nezranil,“ pousmál se uničovský trenér Zbyněk Strouhal.

Domácí hráli teprve své druhé přípravné utkání, to první 23. ledna v Ústí nad Orlicí.

„Byli jsme hladovější, ta doba bez zápasu byla dlouhá, navíc Uničov je pro hráče tým, na který se vždy vyhecují,“ uvedl trenér Šumperku Otto Jáně.

Zápas se odehrál v nefotbalových podmínkách, aktéři zápasu se museli porvat s větší zimou, než měli v těsném sousedství šumperské umělky uvnitř zimního stadionu hokejisté.

„Také jsem rád, že se nikdo na tom zmrzlém terénu nezranil. Podmínky jsou v poslední době hodně kruté, trénovat se dá jenom v hale nebo atletickém tunelu a někteří hráči už těchto podmínek mají plné zuby. Proto se tolik těšili, že si zahrají zápas,“ dodal Otto Jáně.

FK SAN-JV Šumperk – SK Uničov 1:0 (1:0)

Branka: 22. Knápek.
Šumperk: Kameník – Král, Skopal, Opravil, Knápek – Lošťák, Szöcs, Novák, Pobucký – Mlynář, Křepelka. Střídali: Strnad, Němeček, Hruda, Krcho, Horák.
Uničov, 1. poločas: Dragon – Sostřonek, Heinz, Vejvoda, Vybíhal - Žmolík, Toman, Fiala, Švajda – Hrubý, Řehák. 2. poločas: Dragon – Brada, Heinz, Vejvoda, Vízner – Kyselý, Toman, Žmolík (60. Sostřonek), Šimeček – Večeřa, Řehák (60. Hrubý).