Likérka Trul je jedním z mecenášů fotbalu v Mikulovicích, je i spoluvlastníkem společnosti FC Trul Mikulovice s.r.o., která doposud provozovala mužský tým. Spolu s likérkou tuto společnost vlastnil ještě TJ Spartak Mikulovice a obec Mikulovice.

Ovšem nyní všechna práva, týkající se například komunikace s Českomoravským fotbalovým svazem, přecházejí z FC Trul Mikulovice s.r.o. na nové občanské sdružení FK Mikulovice.

„Fotbal v Mikulovicích tak teď bude provozovat občanské sdružení. V podstatě se kromě názvu nic nemění, likérka Trul dokonce bude dál sponzorovat mikulovický fotbal,“ vysvětluje František Kadaňka, předseda mikulovického fotbalového klubu.

Podle něj nestojí za rozhodnutím převést fotbalové pravomoci z FC Trul na FK Mikulovice žádná senzace, ani potíže se sponzory.

„Prostě se domníváme, že je výhodnější, když bude klub řídit občanské sdružení, třeba kvůli dotacím od ČSTV,“ říká Kadaňka a dodává: „Nehledejte ve změně názvu ani finanční potíže. Kdybychom je měli, asi bychom nevyhlašovali, že chceme vyhrát krajský přebor a postoupit do divize.“