„Třetí liga v Mikulovicích končí, já si hledám nové angažmá. Co bude s hráči, to nyní nevím, ani jaká soutěž se zde bude hrát, ale domnívám se, že okresní přebor," uvedl Antonín Mura, kouč, který mikulovický fotbal přivedl z krajského přeboru až do třetí ligy.

Vedení klubu zatím striktně konec výkonnostního fotbalu v Mikulovicích nepotvrzuje, ovšem finanční potíže ano. „Končí podpora od obce, nemáme peníze, konec ligy je jednou z variant, to je pravda. Ale definitivně rozhodně vedení klubu v příštím týdnu," sdělil Deníku František Kadaňka, prezident klubu FK Mikulovice.

Patrně poslední zápas na mikulovické lavičce odkoučuje Antonín Mura už v úterý 10. června od 17.30, kdy hostí v předehrávce posledního kola MSFL Opavu.

Mikulovice se staly coby vítěz divize členem ligového pelotonu především díky podpoře od obce, která na tým mužů pro letošní sezonu vyčlenila neuvěřitelné dva miliony korun. Mikulovice jsou obec se 2 700 obyvatel a mají rozpočet zhruba padesát milionů korun. Kdyby podle stejného klíče podporoval fotbal například Šumperk, poslal by fotbalistům dvacet milionů korun.