Nakonec se radovali domácí, kteří v uplynulé sezoně skončili čtvrtí, o příčku lépe než Šumperk.

„Zápas byl velmi vyrovnaný, ale o ten gól jsme si vyhrát zasloužili,“ komentoval výsledek kouč Mikulovic Antonín Mura.

Domácí se dočkali po hodině hry, kdy se uvolnil Martinka, ze 30 metrů vypálil, míč kdosi tečoval a gólman se jen smutně díval, když mu balon zamířil do protisměru pohybu.

„Pak jsme měli snad jen jednu další šanci. Oba týmy mají vyšperkované obrany a jsou takticky na výši. I když šlo jen o přípravu, nebylo to otevřené utkání,“ uvedl Mura.

V sestavě domácích se objevil i vítkovický stoper Milan Prčík. „Zkoušíme ho, ale ještě se uvidí, zda ho angažujeme,“ dodal Mura.

Šumperk nastoupil v téměř ideální sestavě, nehrál jen forvard Pinkava. „Pro nás to byla generálka na sezonu, proto jsme chtěli těžkého soupeře, kterým Mikulovice určitě byly. Mají snad ještě silnější kádr než v loňské sezoně, porazit tenhle tým, to nebude pro nikoho snadné,“ uvedl po utkání kouč Šumperku Petr Strnad.

Ten připustil, že výhra domácích byla zasloužená. „Byli více bojovnější a agresivnější v šestnáctce. Měli ještě jednu gólovou šanci, my se v koncovce neprosadili,“ konstatoval Strnad.

Ten komentoval málo gólů podobně jako jeho mikulovický kolega. „Soupeři byli velmi vyrovnaní, hráči obou týmů se v útočné fázi těžko prosazovali.“

Mikulovice absolvují před startem divize ještě jednu přípravu: v úterý 3. srpna od 18.00 hodin v Krnově. Šumperk bude ladit formu na neděli 8. srpna, kdy doma přivítá Orlovou.

FK Mikulovice – FK SAN-JV Šumperk 1:0 (0:0)

Branka: 62. Martinka.
Mikulovice: Červenka – Lang, Sedlák, Karakasidis, Švancer – Poštulka, Mikulenka, Onciul, Lacina – Kadlčák, Martinka. Střídali: M. Burian, K. Burian, Ganaj, Hanzlík, Matěj, Prčík, Mrlina.
Šumperk: Kameník – Zatloukal, Opravil, Skopal, Szöcs – Navrátil, Novák, Pobucký, Mlynář – Křepelka, Krcho. Střídali: Hruda, Kobylík, Reichl.