A tohle vítězství potvrdilo fakt, že Mikulovičtí nebudou zdaleka patři mezi celky, které by se měly bát sestupu. Naopak, v tabulce pravdy najdete u Mikulovic plus čtyři body.

Zápas ale nezačal pro hosty nejlépe. Po pár minutách si dva mikulovičtí stopeři nedokázali říct, kdo pokryje centr z boku, takže Kadlčák pohodlně otevřel hlavou skóre.

Zanedlouho navíc musel kvůli nataženému svalu odstoupit Žáček.

Hosté sice dokázali po přestávce vyrovnat, když při rohu nechali domácí u vzdálenější tyče samotného Žílu, který nohou doklepl míč do prázdné brány, jenže domácí opět využili té samé chyby obrany hostů a zase vedli: po rohu bez větších potíží zařídil druhý gól Orlové Kopel.

„Je asi naše největší slabina, že nemáme v týmu klasického stopera, který by byl dobrým hlavičkářem,“ komentoval obě inkasované branky kouč Mikulovic Antonín Mura.

Hosté dokázali vyrovnat, Onciul krásně nacentroval a patrně nejmenší hráč na hřišti Karel Burian hlavou trefil šibenici.

A nebyla to šibenice poslední, pět minut před koncem utkání prošel Lhoťan mezi dvěma obránci až do pokutového území, kde byl podražen.

A pokutový kop proměnil právě střelou do šibenice Ivo Onciul.

„Já bych byl spokojený s remízou, že jsme vyhráli, to je výborné. Měli jsme o něco více ze hry už v první půli, ale nefungovala finální část. Dost jsem na kluky o přestávce v kabině křičel, ale teď musím uznat, že se semkli a ve druhé půli zahráli velmi dobře. Moc jim za to děkuji,“ podotknul Mura.

FK Slavia Orlová – FK Mikulovice 2:3 (1:0)

Branky: 8. Kadlčák, 59. Kopel – 55. Žíla, 65. K. Burian, 85. Onciul (p.k.).
Mikulovice: Červenka – Žíla, Špiller, Žáček (20. Hložánka), Matěj - K. Burian, Hymr (46. Minařík), Lhoťan, M. Burian - Onciul, Píca (87. Ganaj).