Opava měla od začátku navrch a větší část první půle strávila na soupeřově polovině. První nebezpečnou střelu na domácího gólmana vyslal Horka, ten si ale s ní poradil. Ve 12. minutě se ze strany řítil na Karabinu Grussmann, když se blížil k šestnáctce, obránce mu balon vypíchl. Domácí celek zahrozil po standardní situaci z dílny Vaclíka, opavská obrana odvrátila balon na rohový kop. O necelých deset minut později nahrál Polách volnému Grussmannovi, ten na šestnáctce udělal zasekávačku, udělal si prostor a vystřelil, brankář Karabina míč s vypětím sil vyrazil na roh.

Na začátku druhého dějství se blýskl ranou Navrátil, pro Hampla tento pokus ale žádné velké komplikace nepřinesl. To Vaclíkova skákavá střela z dálky udělala hostujícímu gólmanovi veští problémy a byl rád, že ji vyrazil na roh. V 56. minutě měla tutovku Opava, Schaffartzik nahrával před branku Komendovi, ten z metru prázdnou branku přestřelil.  Hned na to byl v obdobné šanci Schaffartzik, tentokrát po centru Mrázka, jenomže ani on zařízení netrefil. Po hodině hry střílel znovu Schaffartzik, ovšem po vlastní brance, před Hamplem míč skočil a letěl těsně vedle branky.

V 74. minutě byl před vápnem faulován Komenda, trestný kop zahrál Polách, tak šikovně, že balon se od jednoho z domácích hráčů odrazil do sítě.  Poslední slovo měl v závěru Schaffartzik, který upravil na konečných 0:2.

„Mikulovicím o nic nešlo, nám relativně taky. Na můj vkus byl první poločas až moc vlažný. Už vzhledem k fanouškům, kteří tady dorazili, bychom měli takové poločasy a zápasy zvládat lépe.  Ve druhé půli se naše hra zlepšila, soupeř fyzicky odešel, takže zasloužené vítězství, ale přes léto nás čeká spousta práce, " uvedl trenér Opavy Jan Baránek.

„Opava vyhrála zaslouženě, my jsme se docela dlouho dobře bránili. Zahráli jsme, to co bylo v našich silách. Máme velkou marodku, dnes jsme měli k dispozici jedenáct lidí. Při absencích Besty a Lokši hrajeme bez útoku, a to se moc uspět nedá.  Bylo to poslední zápas MSFL v Mikulovicích, chci všem za uplynulý rok poděkovat. Od příští sezony zde bude jen okresní přebor," řekl manažer a trenér Mikulovic Antonín Mura.

Mikulovice – Slezský FC Opava 0:2 (0:0)

Branka: 74. Polách, 88. Schaffartzik. Rozhodčí: Ondráš – Ogrodnik, Drozdy. ŽK: Krčmařík, Švrček, Ficek – Vavřík. Diváků: 400.
Mikulovice: Karabina – Dohnálek, Kuděla, Švrček, Pomp -  Vaclík, Šustr (20. Navrátil), Kazár, Eršil- Ficek – Krčmařík. Trenér Antonín Mura.
Opava: Hampel – Vavřík, Metelka, Horka, Matěj Hrabina – Wirth (88. Hoza) – Grussmann (86. Němec), Polách, Schaffartzik – Mrázek, Nekuda (53. Komenda) Trenér Jan Baránek.