Před čtyřmi lety se hodně nadechly, dokonce dokráčely až do divize, jenže tam vydržely jen jedinou sezonu. Klub pak prožil velkou krizi v loňské sezoně, dlouho byl posledním celkem krajského přeboru, z týmu houfně odcházeli hráči – proč, o tom se dá jen spekulovat, neboť vedení klubu vehementně opakovalo, že nemá finanční potíže – stalo se dokonce, že zápas se nedohrál pro nedostatek hráčů nebo že Trul kvůli absencím vůbec k utkání nedorazil. Teď ale Mikulovice vedou krajský přebor o skóre před favoritem favoritů Šumperkem.

„Mikulovice bych neodepisoval, sice tam pár hráčů odešlo, ale může to být jeden z černých koňů soutěže,“ varoval před sezonou Bořivoj Bartoš, předseda FK Šumperk. Mikulovice jsou pro mnohé klub, který stojí a padá na financích. Před pár roky je z „pralesních“ lig dostaly peníze hlavního sponzora likérky Trul. Až do zmíněné divize.

„V Mikulovicích často nabízejí hráčům takové podmínky, že není možné tomu konkurovat,“ uvedl jeden činovník klubu z krajského přeboru.
Ovšem kouč Mikulovic Antonín Mura varuje. „Čekal jsem poněkud lepší zabezpečení, letos náš tým nebude patřit k favoritům. Přes léto to dokonce vypadalo, že se fotbal v Mikulovicích nerozjede,“ prozradil Deníku Mura. Jenže zatím to vypadá jako blafování, Murův tým je v čele krajského přeboru.