A není divu. Na podzim šel Trul od porážky k porážce, k některým zápasům ani nedorazil a některé odehrál s méně, než jedenácti hráči. Prostě rarita i ostuda. Ale přes zimu se Mikulovicím zlepšila kondice nejenom herní, ale patrně i finanční. Nový trenér Antonín Mura přivedl do trosek jedenáct nových hráčů a postavil tým, který jarní tabulku vede. V úterní dohrávce v Určicích si Trul na 99,99 procent zajistil záchranu v soutěži. "Taky si myslím, že je to doma. Navíc, ještě chceme bodovat, bylo by fajn jarní tabulku vyhrát," říká Mura.

A každý mu to věří, z Mikulovic jde strach, nedokázaly je skolit ani takové týmy, jako je Šumperk či Velké Losiny, v tuto chvíli jediní adepti na postup do divize. "Mikulovic moc prohrávat nebudou. Jestli vůbec ještě na jaře prohrají," tvrdil nedávno losinský kouč Tomáš Hrdlovič. Mikulovice zvládly i úterní dohrávku, ve které málem ztratily dobře rozjetý zápas. Vedly už 3:1, ale Určice vyrovnaly. "Kluci si asi mysleli, že to půjde samo, že nemusí hrát. Rychle zjistili, že se mýlí," vysvětloval herní výpadek svých svěřenců Antonín Mura. Pro Mikulovice jakoby zápas skončil o přestávce. Hráči druhou půli viditelně vypustili, zabrali, až když bylo skóre srovnané.

"Ale ani na chvíli jsme si nikdo nepřipouštěli, že ten zápas nevyhrajeme. Mám v kádru natolik kvalitní a zkušené hráče, že jsem se toho opravdu nebál," přiznal Mura. Mikulovicím nyní patří v tabulce krajského přeboru dvanácté místo, jen o skóre před nimi jsou Želatovice a o bod výš pak Ústí. O víkendu jede Trul do Kozlovic, obhájit pozici neporaženého týmu v jarní části soutěže.

Určice - Mikulovice 3:5 (1:3)

Góly: 3. Janošťák, 8. a 65. Gargoš, 35. Palúch, 85. Němeček - 40. Pěnička, 47. Novák (p. k.), 52. Skála. Mikulovice: Pastucha - Němeček, Zelník (46. Robenek), Helštýn, Hanzlík (82. Stavinoha), Palúch (75. Karakasidis), Jurčák, Klement, Onciul, Janošťák, Gargoš.