Jenomže pak mladý útočník zamířil na hostování do Opavy, kde se začala jeho kariéra brzdit. V poháru s Baníkem odehrál skvělý zápas, jenomže se vážně zranil. Po jednom ze soubojů dostal úder do hlavy a během podzimu se už na trávníku neobjevil.

Na jaře se Vít Přecechtěl na trávník vrátil, nepadl si však do oka s trenérem Jaroslavem Horákem. Vrcholem všeho bylo, že Opava z druhé ligy spadla. Poté se rychlonohý útočník vytratil, sice byl ještě na zkoušce v tehdy druholigovém Kladně, kde ale nakonec nezakotvil.

„Nějak jsem se nemohl z těch zdravotních problému vyhrabat. Nejdříve hlava, pak jsem si přetrhl křížový vaz. Docela mě to dostalo, bylo mi jasné, že na hřiště pěkně dlouho nepodívám,“ poznamenal jednadvacetiletý útočník.

Nyní už ale opět hraje, hostuje v ambiciózním týmu divize z Mikulovic.

„Chci se rozehrát a získat znovu zápasovou praxi. V Mikulovicích není špatný tým, je zde řada dobrých fotbalistů,“ říká ke své nové štaci Vít Přecechtěl.

V nedělním jeho tým remizoval v Opavě s domácím béčkem 3:3.

„Můžeme být rádi za bod, z naší strany to bylo špatné. Nehráli jsme vůbec nic. Možná se na nás podepsal středeční pohár s Teplicemi, navíc máme úzký kádr a třeba já už jsem sotva pletl v závěru nohama,“ svěřil se mladý útočník.

Na zápas do slezské metropole se těšil. „Mám Opavu rád, potkal jsem se zde i s některými bývalými spoluhráči,“ doplnil kmenový hráč ostravského Baníku. Věří, že v Mikulovicích se rozehraje a co nejdříve bude hrát vyšší soutěž než divizi.

„Mám stále platnou smlouvu v Baníku. Chci se dát herně do kopy a co nejdříve se vrátit do velkého fotbalu. To je můj prvořadý cíl,“ zdůraznil Vít Přecechtel.