Turnaj se stejně jako v prvním ročníku hrál ve dvou oddělených kategoriích - starší přípravky (do 11 let) a mladší přípravky (9 let). V obou kategoriích se prezentovalo 11 týmů, a to včetně oddílů slavných akademií: olomoucké Sigmy, brněnské Zbrojovky, ostravského Baníku a dalších klubů z Moravy. Nechyběl ani zahraniční účastník KS Polonia Nysa.

Na šesti hřištích se odehrálo sedmdesát zápasů, i přes nepřízeň počasí, která předčasně ukončila poslední duely, jenž ale na konečné umístění vliv neměly.

tenisový turnaj Agel Open Ostrava 2022 (středa). Karolína Muchová
Muchová promluvila o zraněních: Mám v sobě motor a zase i oheň

Ve starší kategorii zvítězila Zbrojovka Brno, na druhé místo se před třetí Sigmu dostal skvělými odpoledními výkony Uničov. V mladších přípravkách byla nejlepší rovněž Zbrojovka a Brno si tuto kategorii podmanilo, protože druhý skončil další brněnský výběr, tentokrát Sparty. Bronz zbyl opět na olomouckou Sigmu.

Finanční výtěžek pro Lucinku Gronychovou

Tou hlavní zprávou celého dne však byl jiný výsledek. A to v podobě výtěžku akce ve prospěch Lucinky Gronychové z Bratrušova, holčičky, ke které osud nebyl tak milostiv jako k jiným dětem. Již během těhotenství se u Lucinky objevily první zdravotní komplikace, které nakonec způsobily značné vývojové vady. Celková částka pak dojala všechny a předčila očekávání. Rodičům Lucinky i samotné dívce předali hned po skončení turnaje pořadatelé šek s částkou přes 60 000 Kč!

„Jsme strašně rádi za tyhle turnaje. A spolupráce s FK Šumperk je vždy vynikající. Snažíme se celý turnajový program pojmout jinak, spíš jako dětský den. Každý účastník si odveze medaili a drobný dárkový balíček. Předáváme také spoustu individuálních cen. Ale klíčovou podstatou je hlavně pomoci potřebnému dítěti,“ vrátil se k celému turnaji muž, který stojí za iniciativou Děti dětem, Rostislav Vaněk. „Nyní jsme sbírkou pomohli Lucince Gronychové, souběžně pak tombolou i hráčům ročníku 2012 z týmu FK Šumperk,“ dodal Vaněk.

Kanonýr Deníku - Jakub Hrabal
Obnovené fotbalové Náklo trénuje bývalý ligáč. Hrabal pod ním dal první hattrick