„Dnes nám bylo k dispozici 24 hráčů, takže jsme je na hřišti postupně prostřídávali, aby jich dostalo prostor co nejvíc. První půlku duelu odehráli zkušenější borci, pak šli do hry naši dorostenci,“ vysvětlil mohelnický trenér Petr Kuba.

Právě starší ročníky zařídily Mohelnici slibné vedení 2:0. Jejich méně ostřílení spoluhráči náskok nedokázali ve zbývající části duelu udržet. Rapotín se závěrečným hvizdem slavil výhru 4:2.

„První půle byla kvalitnější, když pak nastoupili dorostenci a žáci, tak jsme dostali tři góly a Jiskra rázem vedla. Se širokým kádrem ovšem budeme hrát jen teď na začátku přípravy, postupně ho zúžíme na 15 fotbalistů. Do generálky proti Zábřehu 28. července chceme vyrukovat v sestavě, s jakou začneme krajský přebor,“ pokračoval Kuba.

Po konci Mohelnice ve třetí nejvyšší lize zůstalo u týmu sedm stejných jmen. Zbytek mančaftu utvoří především kluboví odchovanci a navrátilci z hostování.

Už v sobotu 21. července se Kubovi svěřenci vydají na turnaj do Loštic. O čtyři dny později je čeká těžká prověrka v Šumperku. Týden před startem ligy narazí na zábřežské Sulko.

FK Mohelnice - TJ Jiskra Rapotín 2:4 (2:0)

Fotbalisté zábřežského Sulka. Ilustrační foto
Sulko zahájilo přípravu prohrou, od juniorky Dukly schytalo šestku