Jsou to další ztracené body, které v konečném součtu mohou rozhodovat o sestupu či nesestupu do nižší soutěže. Hráči ve fialových dresech prohráli od března pošesté za sebou, stále marně vyhlížejí premiérovou jarní radost. Podobně jako v předchozích duelech, ani proti Jiskře výkonnostně neztráceli. Jenže ve fotbale se hraje na góly, které Mohelničtí nedávají.

„Hráli jsme dobře a měli v určitých úsecích zápasu převahu, ale nevyužíváme své šance a střílíme góly vůbec z ničeho,“ štvalo mohelnického trenéra Jaroslava Rolinka.

„Rýmařov potom vyrazil dopředu, vyslal střelu na branku a prosadil se. Pak jsme zase museli dohánět.“

Hovořil o situaci ze 12. minuty, kdy hosté udeřili hned z první příležitosti. Možná ani sami netušili, jak se k tutovce propracovali. Jakub Harazin si našel poskakující a odražený míč na malém vápně, v pohodě uklidil jej za překvapeného brankáře Večeře. Ten ztratil po skrumáži před sebou přehled o situaci.

Budeme dál bojovat

Domácí nehodili flintu do žita. Po výměně stran vše nasvědčovalo, že se dočkají vyrovnání. Jiskru zatlačil na její polovině a vytvářeli zajímavé kombinace. Avšak když mělo přijít zakončení, mířilo pokaždé mimo bránu.

Mohelnici za neproduktivitu stihl trest. V závěru mače nechala na hranici velkého vápna úplně nepokrytého Róberta Pirošku, jenž měl dostatek času zamířit k levé tyči a zvýšit na 2:0. Na odpověď už se poslední výběr MSFL nezmohl, byť i za nevýhodného stavu zkoušel prolomit střelecké trápení.

„Ale pořád je před námi ještě devět zápasů a budeme dál bojovat,“ nevzdává se Rolinek.

„Připravujeme se poctivě, trénujeme a nic nevzdáváme. Dokud bude nějaká šance ligu zachránit, tak se o ni budeme rvát. V pátek pojedeme do Hlučína, tak uvidíme.“

Nálada v šantě Mohelnice není vinou záporných výsledků ideální.

„Kluci jsou z toho samozřejmě zklamaní. Vědí, že nehrajeme špatně. Makají, snaží se, teď je potřeba snahu proměnit v góly. Dnes jsme chtěli vyhrát za tři body, ale bohužel nám opět nebylo přáno,“ smutnil lodivod.

Mohelničtí zůstávají s deseti body na nejhorším políčku tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Předposlední Holice má o bod více. Parta kolem kapitána Kuby může v příštích dnech využít výhody domácího prostředí. Dva z následujících tří mačů svede na svém trávníku.

FK Mohelnice – SK Jiskra Rýmařov 0:2 (0:1)

Branky: 12. Harazin, 81. Piroška. Rozhodčí: Drozdy – Ogrodník, Tomanec. ŽK: Yimuran, Svoboda – Němec, Ondruška. Diváci: 150.

Mohelnice: Večeř – Hlavsa, Kuba, Malý, Sedlo, Navrátil, Fišara, Svoboda, Vokoun, Yimuran (58. Smrček), Knýř. Trenér: Jaroslav Rolinek.

Rýmařov: Baroš – T. Němec (76. D. Furik), Harazin (71. Piroška), R. Něměc, Fiala, M. Furik (90. Hleba), Kocúr, Tilkeridis, György, Ondruška, Woitek. Trenér: Milan Furik.