Tedy dovezl bod jeden… „…ale po tristních výkonech v předešlých zápasech venku je to výborný výsledek,“ konstatoval minulý víkend po remíze 1:1 v Petrovicích kouč Mohelnice Roman Sedláček.

V sobotu se pokusí mohelničtí hráči o další přísun bodů, za určitých okolností mohou po vítězství nad Novým Jičínem opustit poslední příčku.

„Já s posledními místy nemám jako trenéra ani jako hráč žádnou zkušenost, pro mě je to nová role a musím přiznat, že to je nepříjemné,“ říká Sedláček.

Proti Novému Jičínu naordinuje svým svěřencům především agresivitu. „To je něco, co řada mohelnických hráčů nemá v krvi, ale bez důrazu v divizi body sbírat nebudeme. Mám pocit, že to už kluci pochopili, spolupracují, je na nich vidět zájem zápasy odehrát podle mých pokynů,“ podotýká mohelnický kouč.

Proti Jičínu nastoupí zhruba stejná sestava, jako před týdnem v Petrovicích. „Nemám hlášené žádné marody.“

Tři body posunou Mohelnici z posledního místa pokud utkání dvou nejbližších sousedů v tabulce Krnova s Valašským Meziříčím, kteří hrají v neděli spolu, skončí remízou nebo výhrou Krnova.

„Já řekl hráčům jasně: z posledního místa musíme co nejrychleji pryč,“ dodal Roman Sedláček.

Sestava Mohelnice z posledního zápasu v Petrovicích: Aleksejevič – Krumpolc, Erneker, Krejčí, Heidenreich (46. Strnad) – Macák (65. Globa), Kuba, Kloss, Svačina – Kopa (75. Havlíček), Masopust.

tabulka