Mimo jsou Kuba (nastoupil až v závěru zápasu), Fišara (natržený stehenní sval), Knop (koleno), netrénuje Večeřa, který se chystá na operaci. „Nasadil jsem hráče z lavičky a ověřil si, že nenaplňují mé představy," uvedl Květoslav Pospíšil, kouč Mohelnice.

Utkání se hrálo na umělé trávě, která více svědčila domácím. „Zaostávali jsme v pohybu, důrazu, práci s míčem," vypočítává Pospíšil.

„Výsledek je jednoznačný, hodinu to sice bylo nula nula, ale jen jsme se bránili, nebyli jsme schopni udržet míč, záloha úplně propadla," posteskl si mohelnický kouč.

V první půli měli hosté šanci: Fiala po rohu pořádně protáhnul gólmana, Hapal následně trefil břevno. „Ale to byl ojedinělý okamžik, jinak to byly z naší strany jen náznaky protiútoků," přiznal Květoslav Pospíšil.

Ostravští fotbalisté slaví výhru po dvou předchozích porážkách. Fotbalisté Vítkovic opět prokázali, jak jim jdou druhé poločasy. Trenér Tomáš Pohorelli sliboval po duelu v Dolním Benešově změny a ty přišly. Jen na lavici začal Roman Bystrý. Naopak na pozici stopera zastoupil zraněného Pilaře Adam Hruzík.

Nejzásadnější změnou však bylo, že Ostravané přestěhovali své domácí zápasy z hřiště ve Staré Bělé zpět do areálu městského stadionu ve Vítkovicích na umělou trávu. „Bylo vidět, že jsou domácí s umělkou sžití, nám to nešlo," podotknul Pospíšil.

MFK Vítkovice - FK Mohelnice 3:0 (0:0)

Branky: 54. Kovařík, 71. Bystrý, 81. Stanovský. Rozhodčí: Richtár – Kondler, Běhal. ŽK: Kovář, Kovařík – Pinkava. Diváci: 82.
Mohelnice: Tvrdoň – Olejník, Pinkava, Fiala, Mráček – Kopa (75. Macák), Dlugoš, Kotůlek, Marák – Hapal, Večeřa (71. Kuba). Trenér: Květoslav Pospíšil.
Vítkovice: Kovalík – Taraba, Adam Hruzík, Prokeš, Dvořák – Lukáš, Antonín Hruzík (73. Blucha), Kovář, Jonek (69. Bystrý) – Kovařík, Stanovský (84. Červeňák). Trenéři: Tomáš Pohorelli a Oldřich Jakubek.