„Finální fáze je stále náš velký problém, zase jsme měli šancí na dva zápasy, ale proměnili z nich tak třetinu. Na druhou stranu je pozitivní, že si ty akce dokážeme vypracovat," začal své hodnocení sobotního duelu kouč Mohelnice Roman Sedláček.

Jeho svěřenci dali základ výhře nad Rýmařovem již během první půle. Nejprve po faulu na Hapala proměnil Žák penaltu, později se uvolnil přes tři hráče Bača a dal k tyči, další trefu přidal po rohu Fišara, teprve pak hosté snížili.

„Dařila se nám naše hra, dávat to rychle do křídel a následné centry po stranách. Těší mě, že kluci zatím v přípravě plní naše pokyny a zápasy vždy poctivě odpracují," prozradil dále mohelnický lodivod.

Ve druhé části domácí fotbalisté navýšili svůj náskok dalšími třemi trefami. Na 4:1 dorážel Bača, pak po faulu na tohoto hráče využil Žák i svůj druhý pokutový kop v tomto utkání. Skóre následně uzavřel do konečné podoby Heidenreich," když hlavou poslal do sítě centr Seiberta.

„Výhra určitě potěší, přesto z výsledku nedělám přehnané závěry, stále to je pouze příprava, v mistrovských zápasech to bude úplně o něčem jiném," krotí závěrem přehnaný optimismus Roman Sedláček.

FK Mohelnice – TJ Jiskra Rýmařov 6:1 (3:1)

Branky Mohelnice: Žák 2 (oba pen.), Bača 2, Fišara, Heidenreich.

Mohelnice: Hora – Seibert, Kuba, Pinkava, Heidenreich – Kopa (46. J. Kotůlek), Weinlich, Fišara, Bača, Žák – Hapal. Trenér: Roman Sedláček.