Týmu, který letos na jaře sestoupil z divize, tak úvod letošní soutěže příliš nevychází.

„Čekali jsme, že to nebudeme mít jednoduché. Každý nás pasoval do role favorita, ale po minulé sezoně nám odešlo osm hráčů ze základu a razantně jsme změnili sestavu. Je jasné, že bude chvíli trvat, než si kluci sednou a kádr se sehraje. V naší hře však již vidím zlepšení,“ prozradil po utkání v Leštině trenér Mohelnice Richard Polák, jehož svěřenci zatím nejvíce doplácí na bídnou koncovku.

Střelecké trápení dokumentovali hned v úvodu Mičunda, jenž zcela sám před bránou zamířil pouze do náruče gólmana a po něm i Navrátil, který v obdobné situaci volil místo zakončení zbytečnou přihrávku.

„Jsme schopní soupeře přehrát, ale prostě nedáváme góly. Možná máme teď smůlu, ale na druhou stranu zkušení hráči, které máme, by měli tutovky proměňovat,“ uvedl dále Polák.

Početná divácká návštěva v Leštině se nakonec v utkání, které na šance vyhráli hosté, dočkala pouze dvou branek, po jedné na každé straně. Oba góly navíc padly v rozmezí jediné minuty a naprosto stejným způsobem, hlavičkou po rohovém kopu.

Nejprve poslal domácí do vedení v 15. minutě Petr Volek. Vyrovnání záhy zařídil na straně hostí Michal Rosůlek a dal tím výsledku definitivní podobu.

„Mohelnice měla v určitých fázích zápasu více ze hry, ale jinak jsme proti ní odehráli vyrovnanou partii. Nechtěli jsme prohrát a za získaný bod jsme rádi,“ doplnil vedoucí týmu Leštiny Radek Pelcl.

Sokol Leština – FK Mohelnice 1:1 (1:1)

Branky: 15. P. Volek – 16. Rosůlek. Diváci: 380.

Leština: Hajtmar – P. Volek, Krcho, Hrdlovič (80. Šafář), Janíček, Hampl, Hobler, Kalous, Smékal, J. Volek, Lipka (88. Böser).

TABULKA KRAJSKÉHO PŘEBORU