Horší vstup do utkání si jen těžko představit. Časomíra ukazovala, že je odehráno něco málo přes půl hodiny. Jenže domácí Odra v onu chvíli vedla nad Mohelnicí už 3:0. A co je horší, všechny míče poslal do její branky jediný muž.

Radovan Lokša nejprve skóroval hned z první střely duelu, o pár okamžiků později zakončoval pohlednou akci ze středu hřiště. Hattrick završil ve 36. minutě, nepohrdl nabídkou volného kopu po hostujícím faulu. Poslednímu týmu třetí ligy protékal zápas mezi prsty.

„Jeli jsme do Petřkovic oslabení, chyběl nám zraněný Fišara, který se do konce sezony už nevrátí. Potom byl mimo sestavu i Sedlo, jenž plní školní povinnosti,“ vysvětloval mohelnický trenér Jaroslav Rolinek. „Už proto jsem nečekal žádné zázraky. I tak byl náš výkon hodně špatný a odevzdaný,“ litoval.

Šestku si zasloužili

Odra neměla dost ani za téměř rozhodnutého stavu. Okamžitě po konci poločasové přestávky udeřil Jakub Ptáček, pátý zářez na pažbu udělal Marek Szotkowski. Třetí prohru Mohelnice za sebou podtrhl proměněnou penaltou v 87. minutě Martin Václavík.

„Ze začátku jsme měli asi dvě šance, například Malého dobrý pokus brankář vyrazil. Potom ještě utíkal sám na gólmana Hlavsa, ani on se neprosadil. V úplném závěru někdo z hráčů trefil tyčku, ale to už bylo za rozhodnutého výsledku,“ věděl kouč Rolinek. „Asi jsme si šestku zasloužili, hlavně kvůli řadě vyrobených chyb,“ žehral.

Mužstvo ve fialových dresech zůstane po debaklu 0:6 dál na nejnižší příčce tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy. Na předposlední Holici po středečním kole ztrácí už dva body, olomoucký mančaft totiž remizoval s Otrkovicemi. V sobotu 26. května Mohelnice doma vyzve Uherský Brod.

FC Odra Petřkovice – FK Mohelnice 6:0 (3:0)

Branky: 4., 17. a 36. Lokša, 46. Ptáček, 59. Szotkowski, 87. Václavík (penalta). Rozhodčí: Páral – Kulička, Grečmal. ŽK: Sporysz, Holiš – Navrátil. Diváci: 165.
Petřkovice: Godula – Wozniak (46. Václavík), Sporysz, Holiš, Baranek, Ptáček (67. Latocha), Lokša (59. Rubý), Smékal, Staněk, Szotkowski, Honiš. Trenér: Ondřej Smetana.
Mohelnice: Hora – Hlavsa, Čank, Kuba (69. Yimuran), Smrček (76. Zhang), Malý, Klimeš, Navrátil, Svoboda, Vokoun, Knýř. Trenér: Jaroslav Rolinek.