Do utkání domácí nastoupili s Masopustem, ale stále zraněného Lukáše nahradil jeho bratr Aleš. V první půli měli hosté převahu, především v počátku poločasu, kdy na domácí soupeř doslova vletěl. „My se dobře bránili, ale při hře dopředu nám vázla kombinace,“ uvedl kouč Mohelnice Richard Polák.

Hosté šli po zásluze do vedení, když jeden z domácích obránců nedokázal míč dvakrát dostat do bezpečí.

Domácí pak šli do druhé půle s vědomím, že v letošní sezoně ještě nedokázali otočit ani jeden zápas. A na hřišti se najednou ukázal jiný tým: přesné a rychlé kombinace, utkání ve vysokém tempu, šance za šancí: Mičunda šel sám na bránu a trefil tyč, Šrot také sám před bránou trefuje tyč, Mičunda po kličce gólmanovi neuvěřitelně míjí prázdnou bránu, Chudáčka, který prošel obranou hostů, vychytal gólman.

Pak ale Mičundu v šestnáctce srazil obránce a Kuba z penalty vyrovnal a Mohelnice ještě více přidala na tempu. „Je to až neuvěřitelné, jaké tempo hráči po celý poločas vydrželi,“ podotknul Polák.

Hektické utkání nakonec mělo pro domácí šťastný konec. Rosůlek po nahrávce za obranu našel Klose, ten poslal ostrý míč do pokutového území, na který si naběhl Petr Navrátil a nekompromisně vypálil.

FK Mohelnice-Moravičany – Sokol Protivanov 2:1 (0:1)

Branky: 69. Kuba (p.k.), 90. Navrátil - 41. Machálek.
Mohelnice: Večeř – Havlíček (46. Rosůlek), Mičker, Kuba, Heidenreich, Chudáček, Klos (58. Macák), Šrot, Macák, A. Masopust (58. Navrátil), Mičunda.

TABULKA DIVIZE D