„Stále doháníme tréninkové manko. Zatímco proti Zábřehu jsme o poločase odešli s fyzičkou, tentokrát to už bylo o hodně lepší, proti Litovli se kluci dokázali udržet v tempu delší dobu, ale pořád je ještě co zlepšovat," prozradil na úvod trenér mohelnické rezervy Michal Kovář.

„Cením si, že tým od první minuty předvedl nasazení, bojovnost, hýřili jsme aktivitou a většinu utkání měli navrch, kromě dvou gólů jsme měli snad další tři čtyři tutovky," těší Michala Kováře.

Jeho svěřenci se poprvé prosadili zhruba po půlhodině hry, kdy Heidenreich poslal dlouhý pas za obranu na Havlíčka, který následně centroval do vápna a Hapal z voleje uklidil balon do sítě.

Definitivní pojistku výhry přidala Mohelnice v 73. minutě. Z brejku našel Strnad křížnou přihrávkou Bzirského, jenž celou akci ještě vyšperkoval posunutím balonu volnému Šmídovi, který zakončoval do prázdné branky – 2:0.

„S výsledkem jsem spokojený, znovu jsme navíc neinkasovali, což je pozitivní," uzavřel své hodnocení mohelnický Michal Kovář.

I přes porážku hodnotil nedělní zápas kladně i trenér hostů Jiří Navrátil, který do Mohelnice přicestoval s hodně improvizovanou sestavou, když na hrot útoku dokonce musel nasadit gólmana Procházku, kterého později vystřídal Bača, překvapivě také brankář.

„Máme plno kluků na dovolených, takže jsme to látali, jak se dá. Týmu musím poděkovat za bojovný výkon a poctivé nasazení, v rámci současných možností jsme odehráli své maximum," prozradil Jiří Navrátil.

„Snažili jsme se vycházet ze zajištěné obrany, aby zápas neskončil nějakou ostudou. Mohelnice byla určitě lepší na míči, ale zvýšenou agresivitou a napadáním po přestávce jsme protivníka dokázali dostat do problémů, když se bál o výsledek," doplnil trenér Litovle.

Ještě za stavu 1:0 totiž upaloval zcela sám na mohelnickou bránu Kučera, jehož pokus gólman Kamisch se štěstím vyrazil a z následného protiútoku přidala Mohelnice pojistku v podobě druhého gólu.

FK Mohelnice B – TJ Tatran Litovel 2:0 (1:0)

Branky: 30. Hapal, 73. Šmíd.
Mohelnice B: Kamisch – Heidenreich, Fiala, Knýř, Strnad – Havlíček (70. Kloss), Krejčí, J. Marák (62. Rabenseifer), Bzirský – Šmíd (80. Kolomazník), Hapal. Trenér: Michal Kovář.
Litovel: Nakládal – Kvapil, Jindra, Baránek, Miklánek – Vaca (85. Grepl), Čep, Heinz, Kučera, Otava – Procházka (60. Bača). Trenér: Jiří Navrátil.