Po nedávné domácí porážce s HFK Olomouc si tedy Mohelnice připsala před startem jarní části divize cenný výsledek nad mužstvem z vyšší soutěže.

„Určitě to potěší, ale já těm výsledkům z přípravy nepřikládám zase tak velkou váhu. Především mám radost z toho, že jsme po dlouhé době mohli nastoupit prakticky kompletní a naše sestava se tak hodně podobala té, se kterou chceme vstoupit do mistrovských zápasů," prozradil Deníku trenér Mohelnice Roman Sedláček.

Ten mohl ve svých řadách přivítat také novou posilu, záložníka Martina Bzirského, který do klubu přichází na hostování do konce sezony ze Sigmy Olomouc.

O první trefu sobotního duelu se postaral již v první půli střelou z velkého vápna Lukáš Hapal, stejný hráč se poté trefil po přestávce i podruhé, když tentokrát doklepával míč do odkryté brány. Později dal výsledku konečnou podobu z dorážky Zdeněk Horák.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou a soupeře jsme v podstatě nepustili do šance," okomentoval dění na hřišti mohelnický kouč.

Zábřeh měl již tradiční potíže se sestavou, kouč Balcárek měl k dispozici pouhých deset hráčů schopných hry, střídat tak mohl jen gólmany.

„První náznak šance skončil gólem, když obrana špatně komunikovala a došlo k nedorozumění, který využil Hapal," uvedl kouč Sulka Jiří Balcárek.

Asi největší šanci hostů přišla v 60. minutě, když Tomáš Binar zahrával přímý kop, gólman míč vyboxoval, jenže nikomu ze Zábřežských se nepodařilo míč poslat do sítě.

„Domácí si se všemi našimi akcemi poradili," shrnul zápas Jiří Balcárek. „Utkání bylo ukončením našeho několikadenního kondičního soustředění," dodal Jiří Balcárek.

Další přípravný zápas sehraje Mohelnice v sobotu 7. března proti lídrovi krajského přeboru Novým Sadům.

FK Mohelnice – SK Sulko Zábřeh 3:0 (1:0)

Branky: 24. a 69. Hapal, 75. Horák.
Mohelnice: Kamisch (46. Chvěja) – J. Heidenreich, Pinkava, Horák, Olejník - Banovec (46. Surzyn), Kotůlek, J. Marák (56. Krejčí) - Bzirský, Hapal (70. Kopa), Vokoun (46. Fišara). Trenér: Roman Sedláček.
Zábřeh: Neuer (46. Šustr) – Rajnoha, Kovář, Koutný, Swiech – Binar, Voves – Švábík, Perůtka, Ečmen, Šturma – Kapl. Trenér: Jiří Balcárek.