Několik sezon doufali mohelničtí fotbalisté v postup do divize, několikrát marně. Na jaře roku 2008 se sice dočkali, když z krajského přeboru postoupili ze druhého místa, jejich radost ale vzala brzy za své.

Během podzimu si nováček divizní skupiny D došel jen pro dvě vítězství a tři remízy, takže je v tabulce poslední s tříbodovou ztrátou na předposlední Napajedla.

„Stále ale věříme tomu, že divizi zachráníme. Herní projev byl na podzim velmi dobrý, neměli jsme prostě štěstí,“ říká Aleš Heidenreich, vedoucí mohelnického áčka.

Mohelnická kopaná je proslulá svou zarputilou snahou hrát soutěže pokud možno jen se svými odchovanci, takže během herních přestávek se v týmu neděje moc změn.

Ovšem paradoxně jedna mohelnická zahýbala po skončení podzimní části soutěží celou fotbalovou veřejností. Z Mohelnice odešel do Šumperku talentovaný mladík Jan Macák, což na chvíli hodně naštvalo jeho spoluhráče i funkcionáře Mohelnice.

Ovšem Macákův odchod je už patrně zapomenut, naopak do týmu míří dvě veliké posily: Petr Erneker a Lukáš Masopust, dvojče Aleše Masopusta. „Mnozí je asi od sebe nepoznají, ale já ano,“ hlásí Heidenreich.

Oba mohelničtí hráči působili v nižší rakouské soutěži, nyní přicházejí pomoci zachránit pro Mohelnici čtvrtou nejvyšší českou soutěž.

Erneker s Masopustem ale nejsou jedinými možnými posilami. Z Losin je v Mohelnici na zkoušce Martin Dus, z Uničova Petr Kloss, po zranění se do kádru vrací olomoucký Roman Kuba, který za Mohelnici na podzim už pár zápasů odehrál.

„Na jaře u nás zůstává i šumperský Petr Navrátil a zkoušíme zábřežského gólmana Luboše Vinklera,“ podotýká Heidenreich.

Změnou prošlo i samotné vedení divizního týmu. K dvojici koučů Petr Langr a Richard Polák přibyl i kouč béčka Vraťa Filip.

Ovšem tou největší zbraní mohelnického týmu bude v letošní zimní přípravě nové hřiště s umělým trávníkem. „Je to pro nás obrovské plus, příprava na umělé trávě bude mít úplně jinou kvalitu,“ míní Heidenreich.

Na umělém pažitu Mohelničtí odehrají 24. ledna také první přípravné utkání. Soupeřem bude Jeseník.

„Náš cíl je jasný, chceme se udržet v divizi. Plusem na jaře určitě bude, že jsme finančně zabezpečeni, některé týmy mohou mít potíže“ dodává Aleš Heidenreich.