Domácí borci dali rychle gól a bylo jasno: zápas ovládli ve všech směrech, dovolili si spálit i několik dalších šancí, především v první půli. „Výsledek opravdu odpovídá dění na hřišti, kluci zahráli moc dobře, soupeř nám nekladl moc odpor," konstatoval Roman Sedláček, kouč lídra divize.

Ten v minulých dnech nešetřil kritikou. „Museli jsme si říct pár slov, nebyl jsem s řadou věcí spokojený a asi si to kluci vzali k srdci. Ovšem faktem také je, že Karlovice tentokrát nebyly příliš zdatným soupeřem," uvedl Sedláček.

Skóre otevřel po pár minutách skluzem ve vápně Martin Bzirský, gólovou tečku napsal dělovkou z hranice velkého vápna do šibenice Michal Surzyn.

Tři kola před koncem tak Mohelničtí vedou divizní tabulku před Vítkovicemi. „Tak lidé se čím dál více ptají a zajímají o to, jak si vedeme. Sice se snažíme postup moc neřešit, ale takhle blízko konce sezony to už nejde. Myslím si, že Vítkovice nám budou do posledního kola šlapat na paty, i když nechápu, co se tam stalo, že posledních pár zápasů výsledkově nezvládli," podotknul Roman Sedláček.

FK Mohelnice – FC Velké Karlovice-Karolinka 5:0 (3:0)

Branky: 6. Bzirský, 28. Krejčí, 33. a 62. Hapal, 66. Surzyn.
Mohelnice: Večeř – Surzyn, Kuba, Krejčí, Heidenreich – Kopa (60. Macák), Kotůlek, Fišara (70. Marák), Bánovec (65. Vokoun), Bzirský – Hapal. Trenér: Roman Sedláček.