„Doma sice vyhráváme, jenže venku se nám vůbec nedaří, protože nedáváme góly, když jsme neefektivní v koncovce," posteskl si úvodem kouč mohelnického celku.

Nedělní dopolední duel na Zlínsku poté příliš fotbalové krásy nepřinesl a na špatném terénu byla k vidění spíše jen řada soubojů a pohledné akce z obou stran by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Tu největší mohelnickou zazdil v první části Vokoun, když se po centru Kopy ocitl na malém vápně zcela sám před brankářem, jenže trefil pouze jeho nohy.

Naopak Otrokovice se ještě do přestávky mohly radovat z vedení. Ve 44. minutě sice gólman Hora odvrátil pohotově domácí šanci, ale z následné dorážky se prosadil Robin Elšík, na jehož pokus již strážce mohelnické svatyně nedosáhl.

„Tady to byla naše obrovská chyba, když jsme nedokázali odvrátit standardku soupeře a tato akce nakonec rozhodla celé utkání," litoval Roman Sedláček.

Ve druhé části se poté hosté hnali za vyrovnáním, do koncovky se však dostávali jen velice těžko.

Jejich jedinou vážnější možností byl centr Hapala z pravé strany, kdy míč, bohužel pro hosty, zamířil jen těsně vedle otrokovické brány.

„Po přestávce jsme možná měli optickou převahu, leč bez šancí. Domácí tak nakonec byli šťastnějším mužstvem. Zápasu by asi více slušela remíza, jenže jsme si nepohlídali tu jednu standardku soupeře a to rozhodlo," dodal závěrem Roman Sedáček, kouč Mohelnice.

Hostům se navíc v Otrokovicích zranil matador Lubomír Pinkava, jenž kvůli nataženému svalu musel již během první půle opustit hrací plochu.

Také další zápas Moravskoslezské ligy sehrají svěřenci Romana Sedláčka na hřišti soupeře, když v rámci předehrávky 30. kola zamíří ve středu 4. května do Třebíče.

FC Viktoria Otrokovice – FK Mohelnice 1:0 (1:0)

Branka: 44. Elšík. Rozhodčí: Cieslar – Trigas, Mikeska. ŽK: Foltýn, Zábojník – Fišara, Seibert, Žák. Diváci: 195.

Otrokovice: Juřík – Vavruša, Zábojník, Juráň, Juhás, Jasenský, Elšík (86. Mensah), Němec, Dekleva, Foltýn (80. Zach), Mlýnek (71. Neubert). Trenér: Marek Sedlák.

Mohelnice: Hora – Seibert, Kuba, Pinkava (35. Fiala), J. Heidenreich – Vokoun (54. Žák), Weinlich, Fišara, M. Kotůlek, Kopa (74. Bzirský) – Hapal. Trenér: Roman Sedláček.