Prvních třicet minut lze s klidem zařadit mezi výkony, na které budou chtít v Mohelnici hodně rychle zapomenout. Domácí hráči se mezi sebou stále nabádali k trpělivosti, tu ale museli prokázat především diváci: sledovat seriál nahrávek nikomu, nepřesných kombinací a odskočených míčů od nohy mohelnického hráče na kopačky soupeře, to chtělo vpravdě víru až fanatickou.

„Už to vypadá, jako bych se vymlouval, ale kluci cítí zodpovědnost, chtějí župu hrozně moc vyhrát a to je svazuje. Třicet minut jsme se báli hrát. Máme na lepší výkony, než jsme předváděli v první půlce,“ říkal po utkání mohelnický kouč Richard Polák.

V první půli si s míčem opravdu více rozuměli hosté, kteří ho měli častěji na svých kopačkách, dokonce se dočkali gólu, který ale zcela správně rozhodčí neuznal pro ofsajdové postavení hned dvou kozlovických hráčů. Ani jeden se sice nedotknul míče, oba dva ale aktivně nabíhali a mátli tak gólmana domácích.

Světlou mohelnickou chvilkou první půle byl v 35. minutě průnik Tibora Hegera přes dva obránce hostů a pěkná finální přihrávka na Petra Navrátila, který ale v tutové šanci vystřelil nad břevno.

Druhá půle začala opět rozpaky v rozehrávce domácích, jednu minelu mohelnické obrany deset metrů před šestnáctkou pak hosté využili ke vstřelení gólu, byť pro domácí smolného. Míč přeskočil gólmana, který se pak po něm natahoval, leč marně, míč pomalu doskákal do brány.

„Naše síla je hra po lajnách a k tomu jsme se vůbec nedostávali,“ vysvětloval Polák.

Zápas příliš nesedl zimní posile z třetiligového Zábřehu Lukáši Oklešťkovi, který roli režiséra hry nezvládl.

„Lukáš měl míče připravovat křídlům, ale spíše hru brzdil. On pak byl naštvaný sám na sebe, ale na hřišti byli i další hráči, kteří mu měli pomoci,“ uvedl Polák.

Obrat přišel s Petrem Klosem v 60. minutě. Tým ožil a začal zle zatápět obraně hostů.

A dvakrát udeřilo z křídel a vždy byl poslední štací Petr Navrátil. Nejprve doklepl akci z levé strany nohou, podruhé z toho samého prostoru prsama.

„Petr dnes nehrál dobře, ztrácel míče, na lavičce mě přesvědčovali, ať ho vystřídám, ale já na něho vsadil a vyšlo to,“ dodal Richard Polák.

FK Mohelnice – FK Kozlovice 2:1 (0:0)

Branky: 79. a 89. Navrátil – 57. Dohnal.
Mohelnice: Večeř – Vašíček, Čihulka, Erneker, Heidenreich – Chudáček (70. Macák), Heger, Mičunda (60. Klos), Okleštěk (80. Masopust), Krejčí – Navrátil.