Mohelnický sestup do nižší ligy začíná dostávat reálné obrysy. Po domácím vítězství nad Valašským Meziříčím (4:0) to vypadalo, že by se hráči ve fialovém mohli zmátořit. Jenže následovala vysoká porážka 0:4 od Uničova. Hned po ní netradiční přestřelka s Hulínem. Celek z Olomouckého kraje na soka nestačil spíše hokejovým poměrem 4:5.

„Na obou stranách bylo hodně chyb v obranné fázi, fungovaly více útoky než defenzivy,“ hledal důvod divokého výsledku mohelnický kouč Jaroslav Rolinek. „Bohužel jsme nedokázali uhrát ani bod,“ mrzelo ho.

Jeho družina šla přitom jako první do trháku. Už v 8. minutě rozjel sobotní brankostroj Jaroslav Hlavsa. Domácí ale s odpovědí čekali jen několik vteřin. Před odchodem na přestávku Hulín dokonce vedl 3:2. „V samotném závěru prvního poločasu mohl ještě vyrovnat Navrátil, zůstal sám před gólmanem. Trefil se přímo do něj,“ popisoval Rolinek.

Ač se Mohelnickým po návratu z kabin zásluhou Vlastimila Knýře podařilo srovnat, nebylo jim to nic platné. „Srazila nás penalta z 53. minuty, kdy soupeř dával na 4:3 a získal zpátky psychickou výhodu,“ láteřil lodivod. „Brzy Hulín potrestal další chybu, utekl na rozdíl dvou zásahů, my už se nestačili dotáhnout.“

Jsou znovu poslední

Fotbalová Mohelnice inkasovala za předešlé dva duely devět branek. Co je pro ni horší, vzhledem k vítězství Holice nad Uherským Brodem (1:0) převzala Černého Petra Moravskoslezské fotbalové ligy ona. V tuto chvíli ztrácí na předposlední jeden bod. Do konce sezony zbývá odehrát pět střetnutí.

„Dnes jsme udělali spoustu chyb, které soupeř potrestal, to bylo rozhodující,“ vracel se Jaroslav Rolinek naposledy k sobotní bitvě. Mohelnice i v příštím kole vyjede ven. Konkrétně do ostravských Petřkovic, jež jsou na tom v ohledu na tabulkové postavení velmi podobně.

SK Sparta Hulín – FK Mohelnice 5:4 (3:2)

Branky: 9. a 13. Šrom a 62. Šrom, 24. Ondřejka, 53. Vyskočil (penalta) – 85. Hlavsa, 35. Fišara, 51. Knýř, 66. Kuba. Rozhodčí: Tomanec – Ogrodník, Škrobák. ŽK: Oulehla, Josl – Sedlo, Knýř. Diváci: 108.
Hulín: Dostál – Oulehla, Zlámal, Josl, Vyskočil, Dvořáček, Malenovský, Ondřejka (81. Minář), Šrom, Vyskočil (74. Rožek), Hradil (63. Tureček). Trenér: Jindřich Lehkoživ.
Mohelnice: Večeř – Hlavsa, Kuba, Smrček (81. Čank), Malý, Sedlo, Navrátil, Fišara, Svoboda, Vokoun, Knýř. Trenér: Jaroslav Rolinek.