„Takto jednoznačný výsledek nás určitě těší, ale především jsem dnes spokojený s výkonem, který jsme předvedli," prozradil úvodem trenér Mohelnice Květoslav Pospíšil. „Oproti minulému zápasu jsme zjednodušili hru, snažili jsme se kombinovat na jednu dvě nahrávky s cílem hru roztáhnout do krajních prostor, odkud pak následovaly centry do šestnáctky," uvedl dále spokojeným hlasem mohelnický kouč.

Za ziskem tří bodů pak domácí nakročili již během první půle, kdy se jim podařilo dvakrát skórovat. Nejprve Mohelnici vyšel ve 20. minutě nacvičený signál, kdy po centru do vápna se k odraženému míči dostal Večeřa a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě.

Stejný hráč se postaral i o druhou trefu domácích, tentokrát skóroval hlavou po centru Kopy.

„Kromě jedné šance jsme soupeři prakticky nic nedovolili, musím ocenit nejen dobrou hru obrany, ale skvěle fungovala i záloha," ocenil své svěřence Květoslav Pospíšil.

Také druhé dějství odstartovala Mohelnice aktivně a předvedla doslova plejádu šancí, nejagilněji v tomto ohledu si poté počínal především Kuba, jenž sám zahodil snad čtyři gólovky.

„Klukům trochu chyběl klid v koncovce, mnohdy si myslí, že prostě vezmou balon a propálí všechno před sebou," směje se Květoslav Pospíšil.

I přesto nakonec domácí přidali další góly, když Lískovec za nepříznivého stavu musel otevřít hru a do odkryté obrany Mohelnice ještě třikrát udeřila.

V 67. minutě definitivně zlomil naděje a snahu soupeře Dlugoš, jenž dostal po úniku Kopy míč za obranu a zvyšoval již na 3:0.

Definitivní podobu výsledku následně dal dalšími dvěma zásahy střídající Hapal.

Po dvou mistrovských zápasech letošní divize si tak zatím mohelničtí v kolonce inkasovaných branek drží nulu.

FK Mohelnice – Sokol Lískovec 5:0 (2:0)

Branky: 20. a 36. Večeřa, 67. Dlugoš, 75. a 80. Hapal.
Mohelnice: Večeř – Olejník, Pinkava, Fiala, Mráček – Kopa (68. Hapal), Fišara, Knop, Dlugoš (82. Kotůlek) – Kuba, Večeřa (62. Kloss). Trenér: Květoslav Pospíšil.