K poslední přípravě si nováček MSFL pozval protivníka, s nímž se potkává také v rámci mistrovské sezony, v závěrečném podzimním skončilo klání těchto dvou týmů

výhrou Vyškova 3:2, když coby domácí tým musel otáčet nepříznivé skóre, tentokrát byl scénář zcela opačný.

První půle sobotního klání patřila hostům z jihu Moravy a přestože měla Mohelnice několik slibných šancí, do vedení šel jako první protivník, kdy gólman Jakub Hora nedosáhl na střelu ke vzdálenější tyči.

Vyškov začal aktivně i druhou půli a nejprve zahrozil pokusem, který naštěstí pro Mohelnici skončil pouze na boční síti, s přibývajícím časem ale domácí přidali na důrazu i nasazení a výsledkem byl obrat ve skóre.

Nejprve Jakub Heidenreich poslal ideální přihrávku do volného prostoru Filipu Žákovi, který se nemýlil. Vítěznou trefu si připsal o chvíli později Jakub Heidenreich, když ze standardky vymetl šibenici.

„Na závěr přípravy to pro nás byla opravdu kvalitní prověrka s výborným soupeřem. Utkání jsme ale špatně začali, když jsme byli docela pasivní, pomohly nám až změny v rozestavení," prozradil trenér Mohelnice Roman Sedláček.

„Při absenci Weinlicha jsme dopředu posunuli Pinkavu a začali hrát na dvě klasická křídla a náš výkon se zlepšil. Začali jsme více běhat i napadat a podařilo se nám zápas otočit, jsem rád, že jsme to zvládli. Teď je ale potřeba přenést stoprocentní výkon i do mistrovských bojů," dodává mohelnický kouč.

Jarní odvety ve třetí lize odstartuje Mohelnice v sobotu 19. března dopoledním duelem proti záloze FC FASTAV Zlín. Tento souboj pak bude kláním desátého celku s jedenáctým, které v tabulce soutěže dělí pouhé dva body.

FK Mohelnice – MFK Vyškov 2:1 (0:1)

Branky Mohelnice: Žák, J. Heidenreich.

Mohelnice: Hora – J. Heidenreich, Kuba, Pinkava, Seibert – Bača, Fišara, Vokoun – Kopa, Hapal, Žák. Střídali: Večeř, M. Kotůlek, J. Kotůlek. Trenér: Roman Sedláček.