Především první půle se odehrála za nelidského vedra, a pokud oba týmy něco předvedly, tak závidění hodnou kondici. Divizní Mohelnice možná o něco lepší než ligový Zábřeh, po většinu druhé půle tlačila soupeře a nešetřila krokem.

„To je naše dobrá vizitka, sám jsem byl celkem překvapen, jak v tom horku kluci bez potíží vydrželi až do konce," uvedl kouč Mohelnice Roman Sedláček. „Ono to tak bývá, že když chcete vyrovnat, tak najdete v sobě sílu, i když už nemůžete," kontroval Jiří Balcárek, trenér Sulka.

To bylo v první půli jasně lepší, lehce kombinovalo, snadno přecházelo až do palebných pozic, ale tam umíralo na krásu.

Mohelnice vystřelila na bránu vlastně jen jednou: z přímého kopu z 22 metrů, kdy Okleštěk prostřelil vše, míč byl ve vápně možná tečovaný, a domácí vedli. Zábřeh pak srovnal po rychlém úprku Kulíška po křídle, centru přes celé vápno, který si zpracoval Michalčák, aby z osmi metrů propálil bezmocného Děreše.

„Jenže my měli zápas rozhodnout už v první půli, měli jsme převahu, šance, ale hráli jsme dobře jen po šestnáctku," zlobil se Balcárek.

Domácí po přestávce stáhli do obrany Oklešťka, naopak vysokého stopera Kubu vyslali na hrot útoku a Zábřeh začal hasit problémy. „Kuba v útoku nám dělal problémy," připustil Balcárek.

Zábřeh toho ve druhé půli až tolik nepředvedl, jenže jeho vítězná rána stála za to: z osmadvaceti metrů napálil volejem míč Šichor, projektil se jako had prosmýkl vápnem a zapadl k tyči.

Dvě největší šance na srovnání skóre se odehrály v 79. minutě. Nejdříve Kotůlek z hranice vápna vypálil nad bránu, vzápětí zábřežská obrana na vápně faulovala Oklešťka a nařízený přímý kop poslal Kuba přes zeď do tyče.

„Chybělo nám jen trošku více štěstí, jinak jsme odehráli vyrovnaný zápas s týmem, který má přece jen o něco šikovnější hráče. Já jsem spokojený, kluci předvedli velmi dobrý výkon," podotknul Roman Sedláček.

Zábřeh čeká v poháru vítěz utkání Mikulovice versus HFK Olomouc.

FK Mohelnice – SK Sulko Zábřeh 1:2 (1:1)

Branky: 24. Okleštěk – 30. Michalčák, 57. Šichor. Rozhodčí: Páral – Kondler, Lakomý. Bez karet. Diváci: 280.
Mohelnice: Děreš – Kvapil, Čižmar (74. Rousek), Kuba, A. Masopust (54. L. Masopust) – Hapal, Kotůlek, Okleštěk, Bayer, Wolf (82. Knýř) – Kopa. Trenér: Roman Sedláček.
Zábřeh: Procházka – Hajčík, Šalamoun, Linek, Horák (60. Hojstrič) – Michalčák, Šichor, Furik (87. Furik), Kulíšek – Krejčí (60. Pospíšil), Bačík. Trenér: Jiří Balcárek.