Mohelnice je téměř k neporažení, v neděli dopoledne to odnesl kdysi ligový Slavičín. A dokonce posílen o ligové hráče Zlína.

„Kluci věděli, že když porazí Slavičín, mohou jít do čela tabulky a bylo na nich vidět, jak moc chtějí uspět. Jejich nasazení v utkání bylo enormní," uvedl mohelnický kouč Roman Sedláček.

Domácí se tak dostali proti nesmírně obětavě hrajícím hostům do jediné vážnější šance. Za stavu 0:2 hlavičkoval domácí borec z malého vápna mimo.

Jinak míč kontrolovali především mohelničtí hráči. „Kromě bojovnosti a nasazení jsme předvedli hlavně větší fotbalovost, což mě těší," vysvětluje Sedláček.

Úvodní branka padla poté, co Kotůlek obešel dva hráče soupeře, před prázdnou bránou našel Hapala, který nezaváhal.

Druhá začala odebráním míče soupeři, Fiala poslal centr do vápna, kde Hapal rybičkou z osmi metrů skóroval.

„Předvedli jsme výborný výkon, byli jsme nebezpeční po stranách, uměli jsme podržet míč, zasloužená výhra," podotknul Sedláček.

Jeho tým tak přezimuje v čele tabulky. V čem je dle Sedláčka Mohelnice nejlepší? „Nebudu objektivní, většinu soupeřů jsem viděl v akci jen, když jsme hráli proti nim, ale myslím si, že v organizaci hry. Hrajeme nátlakový fotbal, soupeře dostáváme pod tlak, proto jsme nyní první," míní Sedláček.

FC TVD Slavičín – FK Mohelnice 0:2 (0:1)

Branky: 37. a 52. Hapal. ČK: 86. Pazdera (Slavičín.). Diváci: 130.
Mohelnice:  Večeř – Kvapil, T. Krejčí, Fiala, Mráček – Kopa (80. Masopust), Kotůlek, Bayer (88. Wolf), Kuba, Hapal (75. Globa) – M. Krejčí. Trenér: Roman Sedláček.

tabulka.