Hosté předváděli 55 minut téměř bezchybný výkon okořeněný dvěma gólovými momenty.

Nejdříve Okleštěk z pětadvaceti metrů obstřelil z přímého kopu zeď a Mohelnice vedla, pak hosté předvedli snad svou letošní nejkrásnější akci. Masopust se uvolnil, utekl obránci, nahrál do běhu Klossovi, který míč posunul do vápna na nabíhajícího Kopu. Ten ve skluzu sice míč minul, v dalším skluzu se už ale nemýlil Heidenreich.

Jenže o dvě minuty později v závaru ve vápně fauloval Aleksejevič a domácí z penalty snížili.

„Ta penalta s námi celkem zamávala, do té chvíle jsme měli zápas jasně pod kontrolou, dali jsme ještě dvě tyčky. Domácí začali hrát velmi jednoduše, posílali dlouhé balony do šestnáctky a nám to dělalo poměrně problémy,“ konstatoval kouč Mohelnice Roman Sedláček.

Po jednom z rohů hlavičkoval u tyče osamocený hráč domácích, jeho hlavičku ale Aleksejevič zázračně vyrazil. „To byl tutový gól, opravdu to byl zázračný zákrok,“ uvedl Sedláček.

Domácí v závěru vše vrhnuli do útoku, Mohelnice tak šla dvakrát do brejku do otevřené obrany. „Ale ani jednou jsme brejk nedotáhli do konce,“ dodal Sedláček.

FC MSA Dolní Benešov – FK Mohelnice 1:2 (0:1)

Branky Mohelnice: 30. Okleštěk, 55. Heidenreich.
Mohelnice: Aleksejevič – Krumpolc, Erneker, Krejčí, Globa – Macák (85. Zabořil), Kloss, Okleštěk, Svačina (30. Heidenreich) – Masopust, Kopa (60. Havlíček).