„Dnes nejsem vůbec spokojený s prvními dvaceti minutami zápasu. Hráči nastoupili do zápasu nepřipraveni a nedokázali se vyrovnat s jednoduchou a důraznou hrou domácích, kteří nás sice někdy na hraně, ale úspěšně atakovali. Vůbec se nám také nedařily hlavičkové souboje. Úvod zápasu jsme tedy vůbec nezachytili," konstatoval mohelnický trenér Květoslav Pospíšil pro klubový web.

Domácí ale z dočasné nemohoucnosti soupeře vytěžili jen tyčku poté, co Václav Knop ve 22. minutě fauloval a následný přímý kop skončil na přední tyči. Tahle situace patrně mohelnické borce vzbudila a postupně se jejich výkon začal zvedat a přišly i góly.

Nejdříve Petr Dlugoš dlouhou přihrávkou našel na hraně ofsajdu Večeřu, který přehodil gólmana – 0:1, pak domácí gólman špatně odkopnul míč, ten skončil u Romana Kuby, který tvrdou ránou zařídil druhý mohelnický gól. „Druhý gól nám domácí brankář výslovně daroval. Po jeho vstřelení se hráči uklidnili," uvedl kouč Pospíšil.

Pro domácí to byla nepříjemná situace, za takového stavu totiž museli nutně otevřít hru, což bývá proti rychlonohým mohelnickým hráčům taktika velmi ošidná. Mohelničtí také měli po přestávce řadu nadějných šancí, ujala se ale jediná, to když Honza Fišara našel na zadní tyči ve vápně Fialu, který už neměl větší potíž míč poslat do sítě.

„Domácí museli ve druhém poločase otevřít obranu, z čehož pramenily i další naše šance, z nichž jsme proměnili jenom jedinou. Dané situace jsme měli řešit jinak. Je škoda zejména gólových šancí Lukáše Hapala, který šel dvakrát sám na brankáře," míní Květoslav Pospíšil na klubovém webu.

Čtyři minuty před koncem byli blízko gólu i domácí. Luboš Pinkava fauloval v šanci domácího hráče, penaltu však mohelnický gólman chytil.

„Výsledek a zisk tří bodů mě dnes těší, ale musíme si přiznat, že náš dnešní výkon byl po fotbalové stránce průměrný. Kluky však musím pochválit za jejich bojovnost po většinu zápasu," zhodnotil zápas Květoslav Pospíšil.

FK Nový Jičín – FK Mohelnice 0:3 (0:2)

Branky: 36. Večeřa, 42. Kuba, 56. Fiala.
Mohelnice: Večeř – Mráček, Fiala, Pinkava, Olejník – Dlugoš, Knop (78. Knýř), Fišara, Kopa (69. Kotůlek) – Večeřa (38. Hapal), Kuba. Trenér: Květoslav Pospíšil.