Díky třem přesným zásahům se pak jako první celek letošního krajského přeboru dokázali přehoupnout přes hranici padesáti vstřelených gólů.

Úvodní dvacetiminutovka střetnutí byla zcela v režii hostů, kteří si během této doby vytvořili hned pět tutovek, jenže proměnili pouze jedinou.

Ve 14. minutě se na šestnáctce pěkně uvolnil Navrátil a střelou pod břevno poslal Mohelnici do vedení.

„Škoda, že jsme nedali i další šance, mohli jsme utkání rozhodnout ve svůj prospěch daleko dříve,“ konstatoval trenér Mohelnice Richard Polák.

A jak už to ve sportu bývá, přišel trest. Po půl hodině hry se domácí z ojedinělého protiútoku dostali až do pokutového území, kde rozhodčí viděli nedovolený zákrok hostů a kopala se penalta – 1:1.

Za dalších pět minut měli naopak výhodu pokutového kopu Mohelničtí, když Chudáček mohl v ideální pozici střílet do prázdné brány, ale byl zezadu faulován. Faul však z penalty kanonýr Navrátil nepotrestal, což mohlo hosty těsně před poločasem mrzet, neboť domácí orazítkovali břevno.

„Půlka sice skončila nerozhodně, přesto jsme měli územní převahu. Měli jsme k dispozici řadu standardek a soupeři jsme toho příliš nedovolili,“ uvedl dále Polák.

Také ve druhém dějství byla převaha Mohelnice jasně patrná. Domácí jen s obtížemi pokrývali především rychlé výpady hostů po lajnách.

Rozhodující moment zápasu si hosté připravili na 72. minutu, ve které Heger z trestného kopu poslal míč do protipohybu gólmana a Mohelnice znovu vedla.

Přerov se ale nechtěl smířit s nepříznivým skóre a ve zbývajícím čase vrhnul všechny síly do útoku, čímž však musel pootevřít obranu.

Toho hosté využili v 85. minutě, kdy střídající Klos našel hlavu Petra Navrátila, jenž dal výsledku konečnou podobu.

„Jsem rád, že jsme potvrdili herní formu, ale trochu mě dnes mrzí neproměňování šancí, které by se nám ve vyrovnaných zápasech nemuselo vyplatit,“ zhodnotil duel Richard Polák.

„Bylo ale vidět, že na špatné koncovce se dost podepsala únava hráčů, měli toho po třech zápasech v krátké době dost. Ani jsme neměnili tréninkové dávky, takže to byl dost náročný týden. I vzhledem k tomu musím kluky za předvedený výkon a hru pochválit,“ dodal mohelnický kouč.

1.FC Přerov – FK Mohelnice 1:3 (1:1)

Branky Mohelnice: 16. a 85. Navrátil, 72. Heger.
Mohelnice: Večeř – Heidenreich, Čihulka, Erneker, Heger – Macák (55. Klos), Šrot, Okleštěk, Chudáček – Krejčí (45. Vašíček), Navrátil (85. Rosůlek).