„Teoreticky se zdá být rozhodnuto. My však budeme bojovat do poslední chvíle," slíbil kouč TVD Vladislav Straka.

Přestože jeho tým na Mohelnici nevyzrál, kouč nebyl výkonem svých svěřenců zklamán. Naopak. „Hrát v tomto nasazení a agresivitě i v posledních především venkovních zápasech, měli bychom o osm bodů více," je přesvědčen Straka. „Z tohoto pohledu to byl náš nejpovedenější zápas jara. Na druhou stranu musím přiznat, že remíza byla spravedlivá. Soupeř totiž potvrdil své kvality," uznal.

Nástup do utkání vyšel hostům, kteří téměř celou úvodní čtvrthodinu mačkali domácí jako citron.

„Pak se hra vyrovnala a na rozdíl od protivníka jsme si vytvořili vyložené šance, ale Fojtík ani před přestávkou Kříž svá sóla neproměnili," zamrzelo trenéra Slavičína. „I po změně stran pokračovala přetahovaná, přičemž největší tutovku si Mohelničtí vytvořili v nastaveném čase, naštěstí soupeř z malého vápna mířil půl metru vedle odkryté brány," oddechl si kouč Valachů.

Jeho tým tak čeká spíše boj o druhé místo. „Ztráta na lídra je velká, ale zcela rozhodnuto není. Kromě toho že jedeme do Havířova vyhrát, budeme na dálku držet palce Otrokovicím, aby Opavu obrala. Pokud se to podaří, na závěr se doma utkáme v přímém souboji o postup se Slezany," tajně doufá Straka.

Mohelničtí se v utkání jednou radovali, přímý kop Vaška Knopa si hlavou srazil do brány domácí hráč. „Nejprve nám gól uznali, ale na signalizaci pomezního gól neuznali, jestli tam byl náš faul, nevím," uvedl mohelnický kouč Petar Aleksijević.

Blízko úspěchu byl i Hornich ve druhé půli, když trefil tyčku poté, co obstřelil gólmana.

„Ale za remízu jsem docela vděčný, Slavičín hraje celou sezonu na špici tabulky, těmi zkušenostmi a dovednostmi, je to tým, který je přece jenom jinde, než ten náš," podotknul Petar Aleksijević.

FC TVD Slavičín – FK Mohelnice 0:0

Slavičín: Talčík - Kocián, Lukaštík, T. Švach, Mezírka - Macek, Kalus (80. Matůš), Jaroš, Fojtík (85. Goňa) - P. Švach, Kříž. Trenér: Vladislav Straka.
Mohelnice: Mucha – Němeček, Pinkava, Kuba, Mráček – Fišara, Knop, Hornich – Hapal (75. Olejník), Kopa, Macák (80. Kotůlek). Trenér: Petar Aleksijević.