„Sice jsme prohráli, ale po dobrém výkonu, na kterém bychom mohli stavět v dalších zápasech,“ prozradil na úvod mohelnický kouč Jaroslav Rolinek.

Jeho celek bojující o záchranu si v úvodu vytvořil převahu, měl i dvě velké šance, jenže z gólu se radoval soupeř, který dvěma zásahy ještě do poločasu nakročil za třemi body.

„Bohužel se potýkáme se špatnou koncovkou. Kroměříž naopak dvakrát dokázala zkušeně využít naše zaváhání v rozehrávce a vytvořila si klíčový náskok,“ pokračuje trenér Mohelnice.

Po přestávce byli domácí na těžkém terénu nuceni zjednodušit hru, a když se nedalo příliš hrát po zemi, spoléhali hlavně na nakopávané míče.

„Druhou půli jsme sice měli převahu, ale nedokázali jsme ji zúročit, hosté se nikam nehnali a výsledek si pohlídali. Favorizované Kroměříži jsme byli vyrovnaným soupeřem, možná byli i malinko lepší, ale musíme zlepšit tu koncovku,“ dodal k zápasu Jaroslav Rolinek.

Prohra navíc pro mohelnické znamená pád na poslední příčku tabulky MSFL, když Holice, jejich hlavní konkurent na chvostu soutěže, uspěl na hřišti Petřkovic.

Alespoň jednou dobrou zprávu pro mužstvo je příchod posily do zadních řad. Těsně před utkáním totiž doplnil mohelnickou soupisku stoper Martin Sedlo, jenž přišel z divizního Tišnova, který náhle odstoupil ze soutěže.

„Na poslední chvíli se nám tak podařilo doplnit kádr, za což jsme rádi. Věřím, že bude platným členem našeho celku,“ doplnil závěrem Jaroslav Rolinek.

FK Mohelnice – SK HS Kroměříž 0:2 (0:2)

Branky: 15. Krhut, 33. Kovář. Rozhodčí: Škrobák – Dorušák, Polanský. ŽK: Kovář (Kroměříž). Diváci: 170.

Mohelnice: Hora – Hlavsa, Sedlo, Fišara, Vokoun, Knýř – Kutal, Svoboda, Malý – Smrček (60. Čank), Navrátil. Trenér: Jaroslav Rolinek.

Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Hloch, Matoušek, Jeleček – Krhut, Motal, Blanař (72. Berčík), Cupák – Kovář (88. Stratil), Neubert (80. Zavadil). Trenér: Jaroslav Baďura.