Mojda sázel góly jako za mlada. Na výhru to ale nestačilo

Velké Losiny/Loštice – Zápas dvou trápících se mužstev neměl vítěze. Nedělní duel Velkých Losin s Lošticemi, kde se oba týmy potřebovaly chytit, skončil - jak to většinou u takových klání bývá - remízou.

9.10.2011 2

Petr NavrátilFoto: DENÍK/Jan Kastner

„Pro nás je nerozhodný výsledek obrovská ztráta,“ neskrýval již poněkolikáté své rozčarování trenér Velkých Losin Zdeněk Strouhal.

„Další utkání, které jsme nezvládli, je to z naší strany pořád dokola ta samá písnička, nedáváme šance a místo toho, abychom svou převahu využili k vytvoření bezpečného náskoku, po hrubkách inkasujeme,“ lituje losinský kouč.

Přitom proti Lošticím měli domácí naprosto parádní nástup do hry. Do 20. minuty vedl lázeňský tým po trefách Petra Navrátila již 2:0 a herně měl navrch.

„Opravdu jsme byli jasně lepší a mohli vést i daleko větším rozdílem, jenže zazdili jsme další tři čtyři tutovky, kdy jsme opět šli i sami na gólmana,“ řekl zklamaným hlasem Strouhal.

„Navíc jsme věděli, že soupeř má dobré standardky, když spoléhá na své vysoké hráče a právě takovou situaci jsme si nepohlídali,“ prozradil Strouhal.

Ve 37. minutě posadil Hlaváč z rohového kopu míč přesně na hlavu Ďurčeka a hosté snížili. Aby toho nebylo pro domácí málo, krátce po příchodu ze šaten vyrovnal z brejku Hlaváč na 2:2.

„Pak už to byla z naší strany spíše křeč, i přesto jsme měli územní převahu, jenže to k ničemu nevedlo,“ posteskl si Strouhal.

Dobré šance rozhodnout si na straně domácích vypracovali Klemsa nebo později Smrž, který v 90. minutě trefil břevno.

Své možnosti však měli i hosté, kdy dvakrát nebyl daleko od rozdílového gólu Josef Mikeš. Jednou dal těsně nad, podruhé do tyče.

„My jsme s remízou docela spokojení, i když jsme možná mohli pomýšlet i na výhru,“ konstatoval krátce vedoucí družstva Loštic Martin Šilberský.

Stínem zápasu pak bylo ošklivě vypadající zranění loštického Jana Mikeše, který si v 63. minutě při nezaviněném souboji přivodil hlubokou tržnou ránu na holeni a skončil v nemocnici.

„Vypadalo to opravdu hrozivě, v takovým momentech i zapomenete na fotbal. Všichni pevně doufáme, že bude zase v pořádku,“ dodal Martin Šilberský.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – SK Loštice 2:2 (2:1)

Branky: 8. a 19. Navrátil – 37. Ďurček, 50. Hlaváč.
Velké Losiny: Hatala – Macek, Němeček, Panov, Šinogl – Smrž, Krejčí, Hruda, Šimák (46. Maňka) – Navrátil, Klemsa.
Loštice: Z. Morávek – Jan Mikeš (63. R. Morávek), Hejný, Plhák, Petruška – Ďurček, Salamon, Josef Mikeš, Zbořil (59. Jakub Mikeš) – Vinkler, Hlaváč.

9.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 2

Draci oplatili Kopřivnici porážku
39

Již 149 minut Draci nedostali gól, v sobotu doma oplatili porážku Kopřivnici

Benefiční adventní koncert v kostele Narození Panny Marie v Brníčku.
14

Benefiční koncert pomohl vážně nemocné dívence

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

V Jeseníkách platí lavinová dvojka

Na druhý stupeň z pětibodové škály zvýšili v pátek 15. prosince lavinové nebezpečí horští záchranáři v Jeseníkách.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

V Dolních Studénkách chtějí vlastní zdroj vody

Vlastní zdroj vody se snaží získat obec Dolní Studénky. Na jaře nechá provést průzkumný vrt v místě, které se nachází poblíž stávajícího vodojemu v místní části Králec. Pokud se ukáže, že vody je dostatečné množství a je v dobré kvalitě, budou jí odebírat dolnostudénské domácnosti.