„Zaprvé je tu naděje vždy, ať jste sebevětší outsider. V poháru se navíc dá postoupit i přes remízu, přes prodloužení, přes penalty,“ začal Machala. „Je to jen jeden zápas, stát se může ledacos, výhodou je podle mě i domácí prostředí, i když nemůže být plno,“ pokračovala dlouholetá ikona Sigmy. Slavii tedy sice Machala považuje za favorita, ale spíše mírného. „Slavia určitě bude chtít hrát, a to taky Sigmě bude vyhovovat. Nebude muset sama tvořit, což je pro současný tým určitě plus,“ míní Machala, který do zimy působil jako trenér v druholigovém Blansku.

„Slavia je silná, to je jasné. Pohár rozhodně nepodceňuje, naopak na něj dává důraz a chce získat double. Pošetřila i některé hráče jako Provoda, Stanciu hrál jen hodinu. Myslím si tedy, že únava z předchozích těžkých zápasů v Evropské lize roli hrát nebude,“ myslí si Machala. Na druhou stranu podle něj není náhoda, že sešívaní v Olomouci vyhráli za posledních 11 zápasů pouze jednou jedinkrát.

Fanoušci Sigmy Olomouc
Fanoušci Sigmy mohou už na Slavii. Jaká pravidla platí pro permanentkáře?

O ne zrovna blyštivé statistice mluvil před zápasem i trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Jedeme do prostředí, kde Slavia nemá v poslední době moc dobrou bilanci, musíme být obezřetní. Olomouc hraje v lize doma proti favorizovaným týmům velice dobře. Ale nejedeme tam s jiným cílem, než že to chceme zvládnout a postoupit,“ prohlásil.

Sigma ovšem navzdory poměrně rozsáhlé marodce (v posledních zápasech chyběli Hála, Zahradníček, Greššák, Yunis, Vepřek, Štěrba a další) má stejný cíl. „Věřím, že se nám uzdraví někdo z těch kluků, co byli mimo. Dáme do hry typy, které budou hodně běhat. Se Slavií to bude o běhání, rychlosti. Uděláme maximum a porveme se o postup,“ ujistil trenér Radoslav Látal hned po porážce s Baníkem 0:2.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Fotbalové střípky D. Kobylíka: Nedat penaltu? To se stane, ale způsob mě vytočil

Hanáci jen podtrhli, že na domácí půdě se jim v poslední době moc nevede. Remizovali s Teplicemi i Slováckem, prohráli s Pardubicemi a Zlínem.

„Na Spartu nebo Slavii to doma Sigma ale umí. Souvisí to s tím, o čem jsem už mluvil. Že silnější soupeři prostě hrají jinak,“ tvrdí Machala. „Sigma nemá co ztratit. Musí si dát pozor na začátek zápasu. Když pak bude dobře bránit a soupeře aktivně napadat, může Slavii způsobit problémy. A kdyby dala jako první gól…“ pousmál se někdejší pilíř sigmácké obrany.

Pohárové čtvrtfinále startuje ve středu 14 hodin a vysílá ho živě ČT Sport. Jeho vítěz narazí za týden venku na Spartu.

Druhé semifinále mezi Plzní a Teplicemi se hraje od 17 hodin.