Naposledy, že od týmu odešel trenér Jiří Jurásek. Více: Hledá se trenér pro Sulko Zábřeh. Zn.: Nespěchá

A že není vyloučeno, že se kvůli okolnostem možná v Zábřehu o záchranu Moravskoslezské ligy nebudou ani moc rvát.

„Že jsme s Jiřím Juráskem ukončili spolupráci, to je ekonomické rozhodnutí,“ říká předseda zábřežského fotbalového klubu Zdeněk Kunrt. Bohuslav Charvát, člen výboru, přitaká: „V naší situaci je trenér s profilicencí přepychem.“

Klub totiž zápolí s finanční tísní, i když už přežil daleko větší krizi. Po postupu do ligy na jaře roku 2007 se ukázalo, že zábřežský fotbalový klub má statisícové dluhy. Některé z nich nebyly dosud zcela sprovozeny ze světa.

A tak ani nepřekvapí, že se fotbalovými kuloáry nesou zvěsti o exodu hráčů z týmu, který je po podzimní části poslední v Moravskoslezské lize a k tomu bez trenéra.

„Oficiálně o žádném odchodu hráčů nevím, i když jsem také cosi zaslechl a jsem připraven na to, že někteří hráči možná budou v našem klubu chtít skončit,“ připouští Zdeněk Kunrt.

Vedení zábřežské kopané tak čekají náročná jednání, na kterých se bude muset říct, zda klub má na to, zachránit 3. ligu.

„Do týdne by mělo proběhnout sezení, na kterém si stanovíme strategii klubu pro jarní část sezony. Musíme se rozhodnout, co chceme a na co vlastně máme,“ vysvětluje šéf zábřežského fotbalu.

Jinými slovy: „Může se tak stát, že si řekneme, že třetí liga je pro nás v současné situaci neudržitelná, především z ekonomických důvodů. Že sezonu v lize dohrajeme, ale s tím, že sestoupíme do divize.“

Pro fanouška zní tahle slova jako pohřební píseň, ale z MSFL mohou na jaře padat i tři týmy (zatím velmi pravděpodobná varianta). Aby se Zábřeh zachránil, musel by sehnat a zaplatit několik posil. Což zní nepravděpodobně, vždyť právě klub propustil trenéra, aby ušetřil.

Klub může v divizi na nákladech ušetřit minimálně tři čtvrtě milionu korun. „Navíc asi budeme v divizi častěji vyhrávat, fanoušci budou spokojení, zahraje si za nás více místních hráčů,“ vypočítává výhody sestupu Kunrt.

Kdo povede tým mužů do zimní přípravy, to možná prozradí až Ježíšek, neboť: „Nového trenéra určíme tak do Vánoc,“ říká Kunrt.

To už ale budou funkcionáři zábřežského fotbalového klubu vědět, kam by měl nový kormidelník poslední tým ligy směrovat.

Kam tedy?

Do nebezpečných třetiligových vod nebo do klidnějšího divizního moře?