„Sice jsme dnes vyhráli, ale spokojený mohu být pouze se třemi body, herně to nebylo moc dobré. Navíc sestavu lepíme jak se dá, už aby byl konec sezony," prozradil trenér Zlatých Hor Jiří Silný, který například dnes nasadil poprvé v sezoně do hry i Tomáše Dočekala, jenž už tři roky nehrál fotbalový mistrák.

„Paradoxně ale byl těch třicet minut co odehrál nejlepším hráčem na hřišti. Dal jeden gól a další dva připravil," konstatoval zlatohorský kouč.

Poprvé ale za domácí skóroval Brückner, když se po úniku Křepelky prosadil z dorážky. Ještě předtím ale měli hosté hned dvě gólovky, jenže Šinogl ani Uvízl neuspěli.

„Ve druhé části jsme opět chtěli spoléhat na rychlé brejky, nechat hrát soupeře, ale tento záměr se nám tentokrát vůbec nedařil. Losinám jsme dali až příliš prostoru, hosté měli optickou převahu a více drželi míč na svých kopačkách. Štěstí pro nás, že hosté nevyužili některou ze svých šancí," přiznal Silný.

O výsledku sobotního klání se pak rozhodovalo až v samotném závěru.

V 70. minutě nejprve vyrovnal hlavou Šinogl a začínalo se od nuly, záhy ale po akci Dočekala vrátil Zlatým Horám vedení střelou podél gólmana Charalambidis.

Když poté těsně před závěrem rozjel další útok opět Dočekal a přes Zálešáka si připsal svůj druhý gólový zápis v utkání Charalambidis, zdálo se, že je definitivně rozhodnuto, Velké Losiny si však nachystaly ještě jednu zápletku.

Okamžitě z rozehrávky totiž snížil ze druhé vlny Tejkl na 3:2.

V 87. minutě ale aktivní Dočekal pronikl do šestnáctky a pojistil výhru Zlatých Hor.

„Tentokrát jsme opravdu byli šťastnějším mužstvem. Třeba ten inkasovaný gól z rozehrávky mě hodně naštval, k tomu nám rozhodčí odpustil i jasnou penaltu," uznal sportovně Jiří Silný.

„My jsme dnes chtěli hrát především za zabezpečené obrany, když jsme měli za zády dorosteneckého gólmana s minimem zkušeností. Hráli jsme dobře v bloku a dařily se nám brejkové situace," přidal se s hodnocením asistent trenéra Velkých Losin Jiří Mika.

Pro úplnost dodejme, že mezi losinskými tyčemi se vůbec poprvé v mužské kategorii představil dorostenec Podhajský, jenž zaskočil za jedničku Hatalu, který odcestoval na dovolenou.

„Hodně nás mohou mrzet neproměněné šance, třeba ve druhé půli jsme šli čtyřikrát sami na brankáře, ale Švrčina byl dnes výborný, prostě nás vychytal. Jinak jsem s výkonem kluků spokojený, zápas jsme odedřeli, bohužel jsme již poněkolikáté platili takovou tu mladickou daň," dodal závěrem Mika.

FK Zlaté Hory – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 4:2 (1:0)

Branky: 40. Brückner, 75. a 84. Charalambidis, 88. Dočekal – 70. Šinogl, 84. Tejkl.
Zlaté Hory: Švrčina – Malý (25. Zálešák), Škoda, Karlík, Petroš – Charalambidis, Hoffmann, Biedrava, Plhák, Křepelka – Brückner (60. Dočekal). Trenér: Jiří Silný.
Velké Losiny: Podhajský – Zatloukal, Gargulák, Tejkl, Strnad – Schelle (80. Navrátil), Smrž, Šinogl, Linet – Uvízl, Kováč (57. J. Hložánka). Trenér: Radek Svedek.