Hosté ovládli hned úvod zápasu a do 5. minuty si vytvořili dvě dobré šance, jenže skóre se nezměnilo. Celek z lázeňského města se však dočkal o chvíli později.
V 7. minutě posunul Ivanič balón za obranu na volného Mravce, který přeloboval gólmana.

Po půlhodině hry se pak Jeseník radoval znovu. Tentokrát Mravec prošel obranou soupeře a předložil míč na šestnáctku Woitkovi, jenž přidal druhý gól hostů.
Závěr úvodního dějství si ale hosté zbytečně zkomplikovali, když těsně před poločasem Dolany snížily díky pohotové dorážce Pavlíčka.

„Ten kontaktní gól jsme neměli dostat, soupeře to vrátilo zpět do hry, navíc mohl záhy dokonce vyrovnat. Naštěstí pro nás přestřelil prázdnou bránu,“ popsal kritické okamžiky hostů jesenický kouč Ladislav Krobot.

Druhou část začaly Dolany náporem, přesto svou převahu nevyužily.

„Tlak soupeře se nám podařilo ustát a pak jsme dvakrát udeřili z brejků,“ prozradil dále Krobot.

V rozmezí 53. a 77. minuty se dvěma góly blýskl Plhák a zajistil tím svému celku definitivu vítězství.

Výhra hostů pak mohla být i výraznější, těsně před závěrem však střídající Furik v dobré pozici přestřelil.

„Nakonec jsme mohli dát pětku, ale i tak jsme samozřejmě maximálně spokojení. Takový výsledek jsme nečekali, jeli jsme sem alespoň pro bod, o to více nás takové skóre těší,“ pochvaloval si po úvodní výhře sezony Krobot, který základ úspěchu viděl hlavně v kvalitní letní přípravě.

„Celý zápas jsme fyzicky velmi dobře zvládli a projevila se tak naše dobrá práce z léta. Sice v přípravě jsme neměli tak dobré výsledky, ale máme natrénováno, což chceme zúročit v soutěži,“ dodal závěrem Ladislav Krobot.

FC Dolany – FK Jeseník 1:4 (1:2)

Branky: 43. Pavlíček – 7. Mravec, 27. Woitek, 53. a 77. Plhák.
Jeseník: Mrlina – Zykmund, Sedlák, Keltner, P. Glac – Ivanič (68. Furik), Mravec, Juriš, Woitek (87. Skoupil), Chovan (63. Kysela) – Plhák.