Ten za Šumperk naskakoval pět let, z pracovních důvodů odchází do Starého Města pod Sněžníkem, odkud Michal pochází a kde stále i žije.

„Je to pro mě moc těžké, ale mám stále více práce a nejsem schopen pracovní povinnosti skloubit s trénováním v Šumperku,“ sdělil Deníku Michal Klemsa.

Šestadvacetiletý záložník nevelké postavy ale velikých výkonů pracuje jako referent obchodu pro Lesy České republiky. „Byl jsem v Šumperku moc spokojený, opravdu se mi tohle rozhodnutí nedělalo lehce, ale dávám přednost práci,“ podotýká Klemsa.

Ten se Šumperkem prožil roky, kdy se klub zachraňoval v krajském přeboru, i dobu nedávno minulou, kdy se i díky němu stalo okresní město opět městem divizním.

„Postup do divize a pak půl roku v divizi, to je pro mě největší sportovní úspěch. Že jsem mohl za Šumperk hrát divizi, toho si opravdu moc vážím,“ říká dále Klemsa.

Ten bude na jaře hostovat ve Starém Městě, v týmu, který vede jeho otec a který startuje v okresním přeboru.

„Z divize do okresu, to je veliký skok, ale třeba se popereme o postup do B třídy. Navíc není vyloučeno, že po sezoně odejdu hrát do Jeseníku,“ dodává Michal Klemsa.

„Michal byl hráč, který patřil roky do základu a že odchází, to mě překvapilo. Nebude jednoduché ho v týmu nahradit,“ nechal se slyšet jeho spoluhráč Bohdan Hecl.