Domácí sice začali utkání aktivně, jenže na úvod nevyužili několik šancí, když nejprve Čech orazítkoval tyč a po něm se dvakrát neprosadil Lakomý, který přestřelil z malého vápna bránu a pak trefil hlavou břevno.

Zákonitý trest tak na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 20. minutě Šponar fauloval v šestnáctce a hosté otevřeli skóre z penalty. Inkasovaný gól srazil domácí celek viditelně do kolen a z kraje druhé půle navíc Štíty prohrávaly po brejku soupeře již dvoubrankovým rozdílem.

„Pak jsme se odhodlali ke hře na tři obránce, což nakonec přineslo své ovoce a zápas se nám podařilo otočit. Na vyložené šance jsme byli lepší, ale dnes se k nám přiklonilo také potřebné štěstí. Vzhledem k vývoji utkání musíme být se ziskem tří bodů určitě spokojení,“ prozradil trenér Štítů Martin Hoško, jehož svěřenci předvedli po změnách v sestavě během závěrečné dvacetiminutovky parádní obrat.

Pouhé dvě minuty stačily domácím k vyrovnání, vítěznou trefu pak zařídil pro nováčka Antonín Čech.

Sokol Štíty – FC Šternberk 3:2 (0:1)

Branky: 72. Janků, 74. Teffer, 83. Čech - 20. Hlaváček (p.k.), 49. Grossmann.
Štíty: Schettler – Šlesinger (40. Dus), Prokop (63. Procházka), Sedláček, Verner, Blümel, Šponar, Janků, Lakomý, Čech, Teffer.