Fanoušci i odborníci teď mohou donekonečna spekulovat, jak by se zápas vyvíjel, kdyby… Kdyby domácí nedostali v poslední sekundě první půle hodně nešťastný gól a kdyby chvíli po přestávce Pobucký lapil přízemní střelu, kterou snad ani nechytit nešlo.

„Já jsem snad nikdy takhle špatně nezachytal. Ten druhý gól… co k tomu říct, byla to moje chyba,“ říkal po utkání zdrcený Libor Pobucký.

„Dostali jsme gól do šatny, pak ten druhý, který nás zlomil. Nic se samozřejmě neděje, pro nás to byla skvělá příprava s kvalitním soupeřem, ale když takto inkasujete góly, je pro nás nemožné s takovým soupeřem uhrát dobrý výsledek,“ připustil kouč Losin Petr Strnad.

Divizní domácí přes léto hodně obměnili tým a bylo znát, že herní kvalita je na straně druholigového soka. Přesto se domácí mohli dočkat v první půli gólu. Jednou vypíchl stoperovi míč Pinkava, jenže sólo mu zmařil gólman, který byl u míče dříve. Krásně vystřelil Papica, bohužel těsně vedle. Nebezpeční byli domácí i ze standardek, které většinou zahrával Marek Okrouhlý. Jenže rozdíl mezi divizí a druhou ligou je především v proměňování šancí.

Například čtvrtá branka hostů: Prokeš se uvolnil na pravé straně vápna a bez přípravy tvrdě a přesně vypálil. To koncovka domácích byla hodně marná.

Zajímavou situaci přinesla 35. minuta. Rozhodčí odpískal nepřímý kop za malou domů, hosté ale z šesti metrů trefili jen tyč losinské brány.

Domácí se prali o výsledek statečně až do konce, tvrdý souboj o míč ve vápně Hlučína odnesli v 75. minutě otřesem a šrámem na hlavě Pinkava a Bogdáň. Oba leželi na trávníku hodně dlouho, Bogdáň musel odejít s pomocí maséra.

Sokol Lázně Velké Losiny – FC Hlučín 1:5 (0:1)

Branky: 65. Navrátil – 45. Drozd, 54. Poštulka, 59. Honka, 70. Prokeš, 88. Javorek. ŽK: Vývoda, Bogdáň. Rozhodčí: Býma – Gallo, Lakomý. Diváci: 220.
Velké Losiny: Pobucký – Zatloukal (62. Šubrt), Navrátil, Ferko, Okrouhlý – Huf, Vývoda (61. Špunda), Papica, Hložánka (46. Michalčák) – Pinkava, Přikryl.
Hlučín: Kosma – Štýbar, Bogdáň, Drozd, Juřátek – Žižka, Javorek, Kobler (46. Poštulka), Sokol (61. Koubek) – Prokeš (73. Dobeš), Honka.