Divizní utkání mezi Lískovcem a Mohelnicí bylo tentokrát jen pro velmi silné povahy typu Jamese Bonda. I takový borec, který dokáže v dvousetkilometrové rychlosti jednou rukou řídit auto, druhou obírat krasavici na místě spolujezdce, u toho telefonovat a střelbou likvidovat davy nepřátel, by tentokrát jihl jako malé dítě, které dostane v televizní reklamě na svačinu chleba natřený margarínem.

„Jsem zralý na bypass,“ vysoukal ze sebe po hodné chvíli kouč Mohelnice Josef Světlík poté, co byl požádán o zhodnocení utkání.

Hosté ovládli první půli, výraznou převahu korunovali ale jen jedním gólem. „Měli jsme alespoň jednu branku do přestávky přidat, opravdu si myslím, že jsme byli o tolik lepší,“ konstatoval Světlík.

Mohelnice po přestávce přidala další dva góly, celkově třetí v pořadí po jasném faulu na Macáka.

Kdo by si v tu chvíli pomyslel, že další průběh utkání bude znamenat pro očité svědky riziko infarktu.

Domácí totiž mezi 76. a 86. minutou třikrát skórovali.

Co se v oné desetiminutovce dělo, to se těm, co zápas nesledovali na místě, těžko vysvětluje. Ovšem nelze nenaznačit, že svou roli sehrál také výkon rozhodčích.

„Já bych asi jen uvedl, že se na tom podepsala také nervozita našich hráčů. Když soupeř dal svůj druhý gól, bylo vidět, jak si najednou nevěří, jak jsou rozklepaní,“ vysvětluje Josef Světlík.

Zasloužená výhra ale hostům neutekla, v nastaveném čase po spolupráci Kožely s Masopustem dostal na penaltu přihrávku Okleštěk, který tentokrát trefil bránu, čímž zařídil pro své barvy vítězství.

Ihned po výkopu rozhodčí zápas ukončil.

Sokol Lískovec – FK Mohelnice 3:4 (0:1)

Branky Mohelnice: 9. Heger, 48. Macák, 63. Kuba (p.k.), 91. Okleštěk. Vývoj Skóre: 0:3, 3:3, 4:3.
Mohelnice: Večeř – Heger, Kuba, Šenk, Okrouhlý – Šrot, Chudáček, Okleštěk – Macák (76. Kožela), Strnad, Mičunda (67. Masopust).