NOVINKA: Výsledkový sumář fotbalové mládeže

Šumperk – Novinkou ve sportovním zpravodajství Šumperského deníku je sumář víkendových výsledků mládežnických celků fotbalového klubu FK SAN-JV Šumperk. Zde je report z úvodního kola divize, ve které jsou dorostenci i žáci Šumperku nováčky.

17.8.2009 4

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Pulda

Divize dorostu sk. E

Starší
Vsetín – Šumperk 1:1 (1:0)

Branka Šumperku: Krušinský.
Podle trenéra Šumperku Milana Kukuly byla znát nováčkovská nervozita, utkání mohli domácí za stavu 1:0 rozhodnout, ale neproměnili penaltu a byli potrestáni vyrovnáním, které obstaral střídající Krušinský.

Mladší
Vsetín – Šumperk 1:3 (0:1)

Branky Šumperku: Vicenec, Michal Gargulák, Dratva.
Utkání měli šumperští hráči pod kontrolou a zaslouženě zvítězili po dobrém výkonu. Soupeř ve druhém poločase vyrovnal, ale na další branky již neměl odpověď.

V neděli 23. srpna se dorost představí doma proti Havířovu. Začátek je v 10.00 a 12.15 hodin.

Divize žáků sk. E

Starší
Šumperk - Zábřeh 2:0 (1:0)

Branky: Krikel, vlastní.
Utkání mělo dva rozdílné poločasy, v prvním měli převahu domácí, ve druhém hosté ale nedokázali proměnit pokutový kop a utkání definitivně rozhodl jejich vlastní gól, který potvrdil první tři body pro divizního nováčka.

Mladší
Šumperk – Zábřeh 6:0 (4:0)

Branky: Smrž 2, Slončík, Demeter, Strnad, Rýznar.
Jednoznačný zápas, ve kterém hosté prakticky neohrozili domácí branku. Šumperk ve druhém poločase v úmorném vedru nedokázal proměnit několik vyložených šancí.

Žáci zajíždí v sobotu 22. srpna do Havířova.

Autor: Jan Kastner

17.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 4

Babí léto si o víkendu neužijeme, neděle proprší

Škola začala učit první včelaře, gymnázium láká na sportovní lezení

Živnostníci ze severu bodovali, nejvíc Blanka Poštulková z Loštic

Nejlepší živnostníci kraje žijí momentálně na Šumpersku a Jesenicku. Vyplývá to alespoň ze soutěže Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje. Podnikatelé ze severu ovládli všechny tři vítězné pozice.

Novou dráhu na letišti vybudují až příští rok. Bude bezpečnější a méně hlučná

Nová moderní dráha na šumperském letišti začne sloužit až příští rok. Původně se měla pokládat ještě letos, ale radní soutěž na zhotovitele zrušili a vypíšou jí znovu.

Draci začali v Opavě dobře, potom ale nezvládli závěr

Zatímco v prvním vzájemném utkání proti opavskému Slezanu si Draci na své druholigové konto připsali jednoznačné vítězství, tentokrát neuspěli. Ve středečním duelu 12. kola těsně prohráli.